آمپلی فایر ماهواره | امپلی لاین | تقویت کننده فرکانس جرمن تکست| تقویت کننده خطی

آمپلی فایر ماهواره جهت قوی کردن سیگنال ماهواره ای استفاده می شود ( مانند تقویت آنتن موبایل و تقویت فرکانس آنتن زمینی – مانند تقویت کننده ای که در آنتن های برقی وجود دارد جعبه ای که سیم انتن بعد از ورود به ان و تقویت شدن فرکانس از خروجی به تلویزیون متصل می شود عمل میکند ) و به این آمپلی فایر ماهواره تقویت کننده فرکانس نیز گفته می شود که یک تقویت کننده معروف و با تولیدات با کیفیت را می توان تقویت کننده فرکانس جرمنتک ست نامید که تولید ترکیه و برند المانی محصوب میشود . و این قطعه برای کسانی که دارای سیم کشی طولانی و یا در محل هایی هستند که افت سیگنال دارند و قدرت سیگنال خوبی ندارند و تصاویر ماهوار آنها دچار پرش و … است و یا تیونر رسیور انها ضعیف شده است پیشنهاد میکنیم از تقویت لاین و یا تقویت سیگنال ماهواره استفاده کنند. قطعه ای کار امد و بسیار ضروری برای تقویت سیگنال که به هر دلیلی دچار افت شده اند ( بدی اب و هوا و یا متراژ بالا در سیم استفاده شده و یا حتی کیفیت پایین سیم و … ) می توان از این قطعه استفاده کنند ، که بر سر مسیر ال ان بی و رسیور قرار میگیرد و تا ۲۰ دبی سیگنال را تقویت میکند.  در واقع با این وسیله می توان از افت سیگنال خلاص شد. امپلی فایر لاین و یا تقویت کننده خطی فقط برای یک سیم و یک در یافت کننده تنظیم خواهد شد.

چرا از امپلی فایر یا تقویت کننده فرکانس استفاده می شود ؟

ممعمولا با استفاده از کابل کواکسیال بر اثر مقاومت سیم یک مقدار از فرکانس ها دچار افت خواهند شد، و یک سری از این فرکانس ها ضعیف و یا نابود می شود قبل از اینکه به دستگاه رسیور برسد و زمانی که از آمپلی فایر فرکانس ماهواره استفاده شود این افت را کاهش می دهد و فرکانس ضعیف را تقویت خواهد کرد. تقویت فرکانس ماهواره در برند های مختلفی ساخته شده است.

تقویت-کننده-سیگنال-ماهواره

این محصول با تکنولوژی و قطعات آلمانی در کشور ترکیه منتاژ شده است و از نظر کیفیت دارای استاندارد اروپایی می باشد و از کیفیت بسیار بالای ساخته شده است و برای آپارتمان ها و همچنین برای کسانی که از سیم های بلند استفاده می کنند بسیار کار امد است.

جهت مشاهده و خواندن مشخصات دیگر کالا های فروشگاه نصاب ماهواره به قسمت محصولات سر بزنید.

نکاتی که قبل از خرید رسیور ماهواره باید بدانیم را در این قسمت در ۱ دقیقه مطالعه کنید.

روشی برای تقویت سیگنال ماهواره باید انجام داد را در این قسمت مطالعه کنید.

بهترین قطعه برای دریافت بیشترین فرکانس ها و دریافت فرکانس های ضعیف به این قسمت سر بزنید.

تقویت فرکانس یا تقویت کننده سیگنال ماهواره به چه روشی می توان انجام داد ؟

تقویت فرکانس یا تقویت کننده سیگنال ماهواره امواج دریافتی ما توسط دیش و ال ان بی امکان دارد به هر دلیلی دچار افت شود یا خرابی اب و هوا و یا کیفیت بد سیم و یا طولانی بودن سیم ماهواره و یا قطع شدن های سیم ماهواره امکان ضعیف شدن سیگنال و یا از بین رفتن سیگنال در بین راه را دارد و برای همین منظور دستگاهی طراحی شده است که می توان با نصب ان در بین راه رسیور و دیش و رسیور ماهواره می توان فرکانس های ضعیف را دوباره تقویت کرد تا بتواند فرکانس سالم را به رسیور برساند و نمایش تصاویر خط و خش دار جلوگیری کند.

تقویت کننده فرکانس ها با توان های مختلفی تولید می شوند که هر کدام بسته به متراژ سیم و محل استفاده متغیر می باشد. اما برای استفاده از سیم با متراژ ۱۰ متر تا ۷۰ یا ۹۰ متر یک تقویت کننده ۲۰db  عالی و مناسب می باشد و با بیشتر شدن متراژ سیم میتوان از تقویت کننده با دبی بیشتر استفاده کرد.

باید در نظر بگیرد برای ماهواره های گردون که از سیم های طولانی استفاده می کنید حتما از جنس سیم با الیاژ مس استفاده بشه تا افت سیگنال و افت ولتاژ نداشته باشید و همین طور سیگنال خوبی را دریافت کنید و همچنین از طول عمر مفید موتور کم نشود .

استفاده از تقویت لاین به این منظور نیست تا از هر سیم با هر کیفیتی برای ماهواره استفاده کنید هرچه کیفیت سیم بهتر ( از نظر کیفیت الیاژ به کار رفته و مقدار رشته سیم ) باشد قطعا جواب بهتری از آمپلی فایر لاین خواهید گرفت.

روش های افزایش تقویت فرکانس ماهوار که باید انجام داد؟

 1. استفاده از ال ان بی قوی چون سیگنالی باید دریافت شده باشد تا قویتر شود ( مانند اینورتوربلک اولترا )
 2. استفاده از تقویت لاین بسیار ضروری است یا همون تقویت کننده سیگنال ماهواره
 3. استفاده از کابل کواکسیال مناسب و مخصوص ماهواره کابل کواکسیال که مغزی مس و رشته سیم های بیشتر و دارای فویل باشد ( تا از تخریب فرکانس ها توسط نویز های اضافی در طول مسیر جلوگیری کند )

نحوه استفاده از آمپلی فایر خطی ( امپلی فایر ماهواره )

استفاده از آمپلی فایرخطی یا تک لاین ( آمپلی فایر ها متنوع هستند ) بسیار راحت است به حدی که هر شخصی حتی برای اولین بار نیز این قطعه را ببینید نحوه کار با ان را متوجه می شود چرا که روی این قطعه یک قسمت مخصوص ورودی سیم می باشد و سمت دیگر که خروجی آمپلی فایر یا تقویت کننده فرکانس است را با سیم به رسیور متصل میکنیم. و در نتیجه خواهید دید که با این تقویت کننده سیگنال چطور قدرت بیشتری به سیگنال ها می دهد و از پرش تصویر دیگر خبری نیست.

روش استفاده صحیح آمپلی فایر ماهواره : سیم ماهواره بعد از خروجی از ال ان بی اگر سویچ دارد بعد از یک متر یا چند متر سیم ماهواره انرا بریده و این قطعه را بر سر مسیر نصب کنید و اگر هم ندارد بعد از ال ان بی یک یا ۲ متر ( بسته به طول سیم و نوع سیم این فاصله میتواند بیشتر شود ) فاصله از ال ان بی می توانید این قطعه را ( سیم ماهواره را بریده سمتی که روی تقویت کننده نوشته شده است in باید سیم خروجی ال ان بی به آن بسته شود و قسمتی که روی تقویت کننده نوشته شده است out خروجی سیم ماهواره برای ورودی به گیرنده است که به تیونر رسیور باید بسته می شود. ) بر سر مسیر رسیور و ال ان بی قرار دهید.

مهم:  بسته به نوع سیم و افت فرکانس می توان تقویت کننده را ما با بین ال ان بی و رسیور گذاشت یعنی حتی گاهی اوقان چند متر قبل از رسیور و این باید تست شود در طول مسیر سیم ماهواره کدام قسمت ( چند متر بعد از گرفتن فرکانس ) سیگنال دچار افت می شود و نیاز به تقویت کننده دارد.

 1. in     = ورودی به تقویت کننده سیگنال
 2. out  = خروجی به گیرنده 

استفاده تقویت کننده فرکانس ماهواره چه زمانی کاربرد دارد ؟

استفاده از تقویت کننده فرکانس ماهواره یا آمپلی فایر ماهواره زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که ما در دریافت فرکانس ماهواره مکلی نداریم اما بعد دریافت به هر دلیلی ضعیف می شود و یا از بین می رود. شاید در گذشته استفاده از این قطعه برای ماهواره لازم نبود زیرا فرکانس ها قویتر بوده اند و یا ساختمان و موانع کمتری فرکانس ها را ضعیف میکرد. اما با امدن شبکه های اچ دی و شبکه های ۴k و زیاد شدن امواملی که باعث ضعیف شدن فرکانس ها می شود ( ساختمان های بلند زیاد شدن ماهواره ها و استفاده از سویچ و قیچی امواج فرکانس های مزاحم و از برنده فرکانس ها ماهواره ای مانند بی سیم ها مخابراتی پلیس و … ) تمام این موارد باعث شده تا استفاده از تقویت فرکانس مورد نیاز باشد. در زیر نیز یک مواردی که نیاز به تقویت فرکانس هست را قرار داده ایم.

 • تقویت کننده فرکانس ماهواره زمانیکه از سوییچر استفاده کرده اید ( اتصال چند ماهواره به سیم اصلی ) .
 • درمواقعی که سیم ماهواره تکه های بهم وصل شده باشد حتی با فیش دو سر مادگی .
 • زمانی که طول سیم از ۱۰ تا ۱۲ متر بیشتر باشد ( بسیار مهم ).
 • وقتی سیم ما از کیفیت مطلوبی بر خوردار نیست .
 • در مواقعی که سیگنال در یافتی ما ضعیف است .
 • هنگامی که از پریز دیواری استفاده میکنیم ( خود پریز باعث افت سیگنال می شود )
 • زمانی که دستگاه ماهواره بعد از چند سال استفاده دچار ضعف در تیونر گیرندگی رسیور می شود که یا باید رسیور تعویض یا تعمیر شود ( که معمولا قطعه مورد نظر یا گیر نمیاد یا گرونتر از تقویت فرکانس خواهد بود )
 • دریافت سیگنال یک سری فرکانس ها در کشور ما و بسته به منطقه جغرافیای که داریم سخت است و بسیار ضعیف هستند و تا زمانی که به بالاترین سطع فرکانس را دریافت نکرده باشید قادر به مشاهده شیکه نخواهید بود در این زمان یا باید دیش بزرگتر استفاده کرد و یا همان فرکانس را که دریافت کرده ایم را تقویت کنیم ( دوری کشورمان از اروپا باعث شده یک سری فرکانس ها را نتوانیم به خوبی در یافت کنیم البت ال ان بی های مخصوصی تولید شده اند که سیگنال گیری بهتری دارند دارند، مانند ال ان بی اینورتور بلک  ولی باز کار آمپلی فایر را نمی کنند)
 • و …

در واقع می توان گفت امپلی لاین یک قطعه ای است بسیار کار بردی و مهم است. ( تازه وارد کشورمان شده است و کار کردی مانند تقویت امواج آنتن موبایل و آنتن مرکزی دارد ) با وارد شدن این وسیله به بازار کشورمان می توان از آن به راحتی استفاده کرد و متوجه مفید بودن این قطعه شد.

تقویت فرکانس ماهواره جرمن تکست gt-20db و قیمت آمپلی فایر لاین خطی 

تقویت فرکانس ماهواره در برند های متفاوت تولید می شوند و دارای قدرت های مختلف هستند تا نسبت به نیاز از انها استفاده کرد. آمپلی فایر لاین جرمنتکست ۲۰db یکی از تولیدات جدید این شرکت می بشد و بسیار قدرتی و مشکل گشاست . جرمن تکست یک شرکت المانی است که در کشور ترکیه تحت لیسانس المان تولیدات این شرکت را انجام می دهد.