بهترین موتور دیش گردان

بهترین موتور دیش گردان | نصب دیش گردان | قیمت دیش گردان | افست

بهترین موتور دیش گردان

بهترین موتور دیش گردان در برند های موجود در بازار ما می توان به برند هایی اشاره کرد که عموم مردم در  ۱۵ سال گذشته از انها استفاده کرده اند و رضایت خاطر داشته اند . و عموما برند های ایتالیایی و کره ای بوده اند 

در مدل های کره ای از سرعت و دقت بالایی بر خوردار هستند و موتور افست ایتالیایی بیشتر در بخش قدرت موتور دیش گردان تمرکز کرده اند و طول عمر بیشتری نسبط به موتور های کره ایی دارند از سرعت کمتری نسبت به موتور های کره ای و چینی دارند.

 1. موتور دیش گردان ایتالیای ( سام ست ، دیسکاوری ،و…. ) به دلیل قیمت بسیار بالا و تولیدات کره با همان کیفیت دیگر وارد نمی شوند
 2. موتور دیش گردان کره ای ایکس کروزر
 3. موتور دیش گردان پرمیوم  ( دارای مدل قدرتی و سرعتی می باشد )
 4. موتور پروین تایوان
 5. موتور دیشگردان مدیا استار – هانی استار ، پریمکس معمولا چینی ها همه در یک رده قرار دارند –

 

بهترین موتور های افست چینی کدام اند؟

در واقع می توان گفت موتور های دیش گردان ( موتور افست ) در بازار به ترتیب قدرت ، و کیفیت ، به همان ترتیبی می باشند که در بالا بیان کردیم. و بهترین موتور دیش گردان چینی کدامند را باید این گونه جواب داد که موتور های دیشگردان چینی موجود در بازار ، که از برند های مختلف می باشند تفاوت چندانی با هم ندارند و حداقل تا کنون ویژگی بهتری نسبت به هم نداشته اند .( البت در موتور جدید هانی استار دقیقا مشابه کره می باشد )  بهترین نوع را از نظر کیفیت و قدرت ، باید در بین موتور های کره ای و اروپایی که بسیار کم در بازار می باشند تعیین کرد . در گذشته موتور های ایتالیای از نظر سخت افزاری و قدرت کورس رقابت را از موتور های کره ای ربوده بودند اما از نظر دقت و سرعت موتور های کره ای بسیار بهتر عمل میکردند . اما جدیدا موتور های کره ای ایکس کروزر هم از نظر دقت و هوشمندی و هم از نظر کیفیت از تمامی موتور های افست در بازار بهتر هستند .

برای استفاده از دیش های ۱۱۰ سانتی متر و ۱۲۰ سانتی متر افست باید از موتور های قدرتی استفاده کرد

و برای دیش های ۱۰۰ و ۹۰ می توان از موتور های سرعتی استفاده کرد . و موتور افست های سرعتی بیشتر طرفدار دارند و دیگر کسی از دیش های بزرگ و موتور های کند قدیمی استفاده نمی کند . گرچه طول عمر بیشتری نسبت به افست های سرعتی دارند . 

 

روشی برای تقویت سیگنال ماهواره باید انجام داد را در این قسمت مطالعه کنید.

بهترین قطعه برای دریافت بیشترین فرکانس ها و دریافت فرکانس های ضعیف به این قسمت سر بزنید.

برای مشاهده و خواندن مشخصات دیگر کالا های فروشگاه نصاب ماهواره به قسمت محصولات سر بزنید.

 

قیمت دیش گردان یا افست

قیمت دیش های گردان و موتور ( افست کامل به همراه موتورو پایه ها و صفحه و ال ان بی ) برند های اصلی از ۸۵۰٫۰۰۰ هزار تومان تا ۱٫۴۵۰٫۰۰۰ در برند های مختلف متفاوت است . و قیمت ها نیز در سر بلایی تندی نیز قرار گرفته اند . که نمی توان قیمت دقیق را بیان کرد اما قیمت ها مختلف است . برند های چینی و غیر معتبر که بگذریم برند های معروفتر که بیشتر استفاده می شوند ، ایکس کروزر ، و موتور پرمییوم و همچنین موتور پاورجک و موتور مدیا استار می باشند و جدیدا موتور هانی استار و موتور پریمکس نیز همانند دیگر برند های چینی از کیفیت یک سانی بر خوردار هستند و قیمت یک سانی نیز دارند اما در این بین قیمت موتور ایکس کروزر و قیمت موتور پرمیوم با ورژن های مختلف از بقیه موتور ها بالاتر هستند که انصافا از کیفیت واقعا بالایی نیز برخوردارند .

موتور دیش گردان ایکس کروزر را می توان در صورت درست اسفاده کردن و سرویس به موقع انرا انجام داد ( روغن و گریس کاری سالی ۱ بار چک شود و آچار کشی شوند نیاز به توضیح ندارد که حتما توسط فردی وارد و اشنا انجام شود زیرا آچار کشی توسط فردی ناوارد انجام شود دقیقا اثر عکس خواهد داشت که در اینده تمام مراحل تست موتور و استفاده صحیح را بیان خواهیم کرد ) می توان ۱۰ سال بدون مشکل استفاده کرد و موتور پرمیوم ورژن پایین را نیز به راحتی ۵ سال دوام و طول عمر مفید دارند که باید از آنها درست استفاده  شود .

آموزش استفاده اصولی از موتور دیش گردان برای بالا بردن طول عمر موتور را در آینده به صورت کامل در این سایت قرار خواهیم داد .

موقع خرید موتور به چه مواردی توجه کنیم؟

زمان خرید موتور دیش گردان باید دقت کنید که موتور پلمپ باشد. و روی موتور و جای پیچ های موتور جای اچار خوردگی نداشته باشد.زیرا این کالاها تا بدست شما برسد از مسیر زیادی عبور میکند و احتمال خوردن ضربه و اب و … وجود دارد و زمانی که باری خراب باشد و به مشکل بخورد فروشنده انرا تعمیر کرده ( به موتور های برد تعمیری معروفند ) و چون از نظر ظاهری هیچ مشکلی ندارد فروشنده به اسم کالای نو می فروشد.

 

 

موتور ایکس کروزر

موتور دیش گردان

قیمت موتور دیش گردان

موتور افست ایکس کروزر یکی از با کیفیت ترین دقیق ترین موتور های دیش چرخشی موجود در بازار ما ست که کار کرد دقت ، سرعت ، و کیفیت در بین موتور های دیش گردان تفاوت قابل چشم گیری داشته است . 

جدیدترین موتور دیش گردان ایکس کروزر

جدیدترین موتورایکس کروزر  turbo plus در تولیدات جدید خود به شکل جدید و کیفیتی بی نقص مانند همیشه تولید کرده است که از نظر دقت به کیفیت مطلوب تری رسیده است همچنین ویژگی جدیدی نیز به موتور خود اضافه کرده است که پیشرو بودن در تولیدات محصولات ماهواره و الکترونیکی را نشان می دهد . میتوان به نمایشگر دیجیتال ضد آب و مقاوم در پشت موتور اشاره کرد که بسیار حساس می باشد و درجه چرخش موتور را نشان میدهد و در هر درجه ای که موتور قرار میگیرد عدد را دیجیتالی نشان می دهد با این نشانگر می توان به دقت بیشتری در نصب موتور دست یافت . و این یعنی کیفیت مطلوب و دقت کاملا بالا در نصب ماهواره.

قیمت رسیور ایکس کروزر غیر اندرویدی و اقتصادی شرکت ایکس کروزر و همچنین ویژگی و این رسیور جدید را در این مقاله در ۱ دقیقه بخوانید.

نصاب حرفه ای ماهواره غرب تهران  

برای خواندن نحوه افزایش طول عمر موتور دیش گردان در اخر با ما همراه باشید. و ما را به دیگران نیز معرفی کنید و با معرفی ما به دیگران هم برای خود و هم برای فرد جدید تخفیف ویژه دریافت کنید .

قدرت موتور دیش گردان چه مزیتی دارد ؟

موتور دیش گردان دارای ۲ دسته بندی کلی هستند یک مدل بر مبنای سرعت طراحی و تولید میشوند و دسته دیگر بر مبنای قدرت که ویژگی این مدل موتور ها این است که می تواند دیش های بزرگ و سنگین تری را بدون مشکل ساپورت کنند و یا اگر در مناطقی که دارای باد های زیاد و شدید هستند نیز میتوانند از این مدل استفاده کنند تا عمر بالاتری داشته باشد. ( و اگر غیر از این عمل کنید موتور عمر مناسب نخواهد داشت )

نکته :

اگر در مناطقی زندگی میکنید که دارای باد شدید و آب هوای برفی است از موتور های قدرتی برای طول عمر بیشتر استفاده کنید )

درصد هایی که روی موتور زده میشوند نشان دهنده سرعت چرخش نسبت به سری اولیه خود می باشند و در چند دسته بندی که اکنون در حال تولید است قرار میگیرند %۳۳ و % ۴۴% و %۵۰ و  %۵۵ و %۶۶ این ها مدل های تولیدی می باشند که بیشترین تولیدات شرکت را نیز به خود اختصاص داده اند و از محبوبترین مدل ها نیز می باشند.

بهترین موتور دیش گردان پرمیوم کدام است ؟

بهترین موتور دیش گردان پرمیوم در مدل های بالا تولید و عرضه می شوند و باید توجه کنید که در چه منطقه ای میخواهید استفاده کنید تمام مدل های تولیدی پرمیوم دارای کیفیت بالایی هستند اما باید توجه کنید در منطقه شما اگر دنبال سرعت چرخش زیاد هستید ۶۶ % را انتخاب کنید بهترین مدل است و اگر دنبال قدرت و دوام و طول عمر بالا هستید و قصد دارید دیش سنگین استفاده کنید قطعا این مدل را نباید انتخاب کنید.

 

 

دیش افست خارجی

 البت با خرید محصولات ماهواره ای از گروه ما بهترین کیفیت به همراه ضمانت کامل با کمترین قیمت تحویل خواهید گرفت .

بسیار مهم :                             توجه                                                                 توجه 

دوستان و همراهان جدیدا دیده شده بعضی از فروشند گان فقط بعضی از آنها دیش های ایکس کروزر معمولی را به قیمت بالاتری به اسم دیش های خارجی و تایوانی و …..  با قیمت بالاتر به فروش می رسانند . در حالی که این دیش ها تماما در ایران ساخته می شوند ( برند های خاص و کم یاب با سایز ۱۱۰ به بالا منظورمان نیست ) تمامی این دیش ها ساخته کشور خودمان است و تماما با مهندسی معکوس ساخته شده اند و دیش خارجی اصل در ایران نداریم آنهم به چند دلیلی

 1. حمل و نقل بسیار سخت ( بزرگی و سنگینی و مشکلات فنی مانند دفورمه شدن در طول مسیر و ..
 2. سود بسیار کم
 3. نداشتن تکنولوژی خاص ( در یک سری برند ها تکنولوژی و از آلیاژ خاصی دیش ها ساخته می شود که بسیار قیمت بالای دارد و کم یاب است و برای وارد کننده صرفه اقتصادی ندارد )

در حالی که تکنولوژی خاص و پیشرفته ای هم ندارد و در ایران به راحتی چندین سال است که تولید می شود .

تمام دیش های موجود ایکس کروزر  در بازار از مدل ۶۹۵ دیش ایکس کروزر کپی شده اند .

خرید بی واسطه و کیفیت برند اصلی را تجربه کنید .

قیمت موتور ایکس کروزر

 

قیمت موتور ایکس کروزر و دیش گردان پک کامل ( هم موتور ایکس کروزر و هم دیش ایکس کروزر ) در بازار از ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ تومن می باشد که در فروشگاه نصاب ماهواره با قیمت استثنایی به فروش می رسد . ( جهت استعلام قیمت تماس بگیرید و از تخفیفات ما لذت ببرید ) . و در نظر داشته باشید که قیمت ها متغییر است و این اختلاف به دلیل سال ساخت موتور است که تعیین کننده قیمت در یک برند به حساب می اید . و البت باید بیان کرد که موتور ایکس کروزر تولید کشور کره می باشد که یکی از بهترین های بازار است و از قدیمی ترین و پیشرو در تکنولوژی روز دنیا این شرکت کره ای می باشد که در عرصه ساخت تجهیزات ماهواره ای نو آور بوده است . و محصولات این شرکت در ایران بسیار نایاب است و پرطرفدار است . رسیور های شرکت ایکس کروزر نیز یکی از بهترین های بازار جهانی می باشند . با تولید جدید موتور های هوشمند دیش گردان که مجهز به صفحه نمایش نیز می باشند یکی از زیباترین و با کیفیت ترین تولیدات موتور های افست این شرکت به حساب می آید .

برای سفارش محصولات شرکت ایکس کروزر ، رسیور ایکس کروزر ( اندرویدی و لینوکس و ساده ) ، موتور افست ایکس کروزر با ما تماس بگیرید . و محصول خود را با ضمانت تحویل بگیرید .

قیمت دیش گردان دست دوم

قیمت دیش گردان دست دوم

قیمت دیش گردان دست دوم

قیمت دیش گردان دست دوم بسته به اینکه تعمیر شده است یا نه و یا نیاز به تعمیر دارد یا خیر متفاوت است و یک دیش گردان دست دوم کره ای بدون هزینه نصب ۶۸۰ تومن تا ۸۰۰ تومن متغییر می باشد .

البت دیش گردان های چینی متفرقه قیمت کمتری دارد ولی به هیچ عنوان دست دوم این موتور ها پیش نهاد نمی شود . زیرا موتور های چینی ارزان قیمت عمر کمتری دارند و اگر دست دوم خریداری میکنید حتما قبل خرید از یک نصاب کمک بگیرید که حتما لقی و خوردگی چرخ دنده نداشته باشد و موتور نیز تعمیر نشده باشد .

البت خرید ال ان بی و دیش گردان بدون موتور دست دوم هیچ ایرادی ندارد در صورتی که معیوب و تاب نداشته باشد اما در مورد خرید موتور ان باید وسواس بیشتری به خرج داد تا بعد از یک مدت کوتاه مجبور نباشیم عطایش را به لقایش ببخشید .

نحوه استفاده درست از دیش گردان ( افست ) برای طول عمر بیشتر موتور چه باید کرد ؟

 

 

در موتور های گردان از چرخ دنده های کوچک با جنس پلاستیک استفاده شده است و بسیار دقیق با یک برد که با برق ۱۲ ولت از رسیور به آن میرسد کار میکند .  و زمانی که این چرخ دنده ها خرده شوند و ریاد کار کنند دچار لقی میشوند و دیگر در موقعیت به صورت دقیق قرار نمیگیرد و ما تصاویر درست و با کیفیتی نداریم . برای اینکه موتور بیشتر عمر مفید داشته باشد باید از آن درست اسفاده شود و به نکاتی توجه کرد که در زیر انها را بیان خواهیم کرد
 1. در زمانی که باد شدید در حال وزیدن است از موتور استفاده نشود یعنی در زمان وزش شدید باد از تعویض ماهواره بچرهیزیم
 2. مسیر هایی که برای تماشای تلوزیون انتخاب میکنیم حتما به ترتیب درجه چیده شده باشد ( درجه های مورد استفاده در ایران ۷ غربی ، ۷ شرقی ، ۱۳ شرقی ، ۱۹ شرقی ، ۲۶ شرقی ، ۴۲ شرقی ، ۴۶ شرقی ، ۵۲٫۵ شرقی ، می باشد که می توانید به ترتیبی که ما بیان کردیم قرار دهید
 3. زمانی که ۲ بار مسیر را تعویض کردیم حتما برای مسیر ۳ حداقل ۵ دقیقه به تاخیر بیندازیم
 4. حتما ، حتما  زمانی که به مسافرت میرویم و یا حتی شب ها موقع خواب و زمانی که قرار نیست از موتور استفاده شود روی مسیر یاهست قرار دهیم و سپس رسیور را خاموش کنیم
 5. در زمان که رسیور استفاده نمی شود حداقل به مدت یک روز یا بیشتر رسیور ( علاوه بر اینکه نکته ۴ را رعایت کرده ایم ) را از برق بکشیم تا برق داخل موتور جریان نداشته باشد .
 6. تا جایی که امکان دارد زمان تعویض ماهواره حتما از شبکه ای استفاده کنیم که سیمبل ریت آن افقی باشد horizontal  استفاده کنیم .
 7. از بستن قیچی روی موتور و هرچیزی که باعث سنگین تر شدن موتور می شود جلوگیری کرد .
 8. موتور هر یک سال یک بار چک و روغن کاری شود .
 9. موتور را در مکانی نصب کنید که از وزش باد جلوگیری کرد ( اگر پشت دیش دیوار باشد بهترین حالت است )
 10. از سیم مخصوص ماهواره که درصد مس بیشتری دارد ( بهترین نوع کرمان صادراتی )حتما استفاده شود که علاوه بر سرعت چرخش موتور در درصد سیگنال نیز تاثیر مستقیم دارد .

مورد های ۴ و ۵ و ۱۰ بسیار مهم هستند و که اکثر موتور های دچار مشکل برای رعایت نکردن این موارد بوده اند . این مطالب را در هیچ مقاله و یا کاتالوگی گفته نشده است ولی بنده بعد از ۱۰ سال تعمیر کار قطعات این موارد را دریافته ام و کاملا تجربه کرده ام و لازم دیده ام به شما خواننده فهیم این را بیان کنم .

نصب دیش گردان یا نصب دیش افست

نصب دیش گردان با توجه به نوع نصب بسیار پیچیده تر از نصب دیش ساده است و نیاز به دستگاه نصب حرفه ای و نصاب حرفه ای ماهواره دارد تا بتواند بهترین نصب را با موتور گردان انجام دهد. در نصب دیش افست به ۲ صورت انجام می شود یک مدل که diseqc یا دایسیک معروف است. و این مدل با آمدن موتور های هوشمند جدید نباید انجام شود زیرا در گذشته موتور ها هوشمند نبوده اند و دقت و کیفیت موتور های امروزی را نداشته اند بهترین متد همان دایسیک محصوب می شد. اما امروزه با توجه به دقت بالای موتورهای موجود و ساپورت رسیور جدید از سیستم usals یوژال دیگر از سیستم DiSEqC دایسیک استفاده کمتری می شود. مگر با توجه به آشنا نبودن نصاب یا مشکل در موتور افست و یا دستگاه رسیور . از این سیستم  نصب دیش گردان مورد استفاده قرار گیرد. البت ایرادات نصب دایسیک نیز را هم بیان خواهیم کرد. و در نصب یوژالز نیاز به نصاب ماهواره حرفه ای می باشد.

معایب نصب دیش گردان سیستم DiSEqC دایسیک یا دایسک

معایب نصب دیش گردان DiSEqC یا دایسیک از دقت بالایی بر خوردار نیست و مانند سیستم  usals یوژال هوشمند نبوده و فرمان پذیر نیست. و مانند ربات دستورات از قبل بهش داده شده را اعمال میکند. و در صورت آمدن ماهواره جدید باید دوباره نصاب می آمد و ماهواره جدید را به موتور و دستگاه معرفی میکرد و دوباره نصب ماهواره را انجام می داد. نصب دیش گردان یوژال در متد جدید بسیار بسیار دقیق تر بوده و دارای کیفیت بالاتر و به روزتر از دایسیک می باشد.

نصب دیش یوژال  سیستم usals تنظیم دیش گردان

نصب ماهواره و دیش گردان با یوژال یا یوزالز نیاز به دستگاه نصب ماهواره مدرن و آشنایی کامل نصاب با این روش نصب دارد تا بتواند به درستی نصب را انجام دهد. در نصب ماهواره گردان به روش یوژال usals در نصب ماهواره گردان نصاب ماهواره باید حرفه ای باشد تا بتواند از سیستم جدید و هوشمند بودن موتور ها به درستی استفاده کند. تا بتوان از موتور بیشترین بهره وری را ببرید و به درستی استفاده کنید. در گروه نصاب ماهواره نصب ماهواره های مرکزی و دیش های گردان با جدیدترین متد ها انجام خواهد شد . کافیست با تماس با ما از بهترین تجهیزات ماهواره مدرن و بهترین نصاب ها را برای انجام کار در اختیار داشته باشید. 

برای ارتباط با نصاب ماهواره در غرب تهران در این قسمت مراجه کنید.

جهت ارتباط با نصاب ماهواره و نصاب دوربین مداربسته در شمال تهران به این پیج مراجعه شود.

نصاب ماهواره و دوربین مداربسته و همچنین خرید و مشاوره ماهواره در شرق تهران در واتس آپ و یا تلگرام پیغام بگذارید در کمترین زمان پاسخ خواهیم داد.

 

آموزش زمانی که موتور دیش گردان حرکت نمی کند و از رسیور دستور نمیگیرد چه باید کرد؟

 

زمانیکه موتور افست حرکت نمیکند احتمال اینکه موتور هنگ کرده باشد و با ریست موتور مشکل حل شود هست پس باید آنرا ریست کرد و یکی از مراحل ریست موتور این است که

۲ تا دکمه زیر موتور را که با یک پلاستیک ژله ای پویده شده است باید همزمان هر دو دکمه را به مدت چند ثانیه ( ۲۰ تا ۳۵ ثانیه ) نگه دارید موتور بعد از یک حرکت به غرب و بعد به شرق بر روی ۰ درجه بر میگردد.

اما برای ریست موتور افست می توان از menu رسیور در بخش تنظیمات موتور و سوییچ بروید در آنجا گزینه ای بنام Go To Refrence یا Go To X وجود دارد، اگر منو فارسی باشد نوشته شده ” برو به مرجع ” از این گزینه هم می شود موتور را ریست کرد هدایت کرد به نقطه صفر.
بعد از ریست کردن اگر دیدین هر دو چراغ موتور هم‌ زمان چشمک میزند نشانه سالم بودن موتور است اگر اینگونه نبود موتور ایراد دارد و نیاز به تعمیر یا تعویض .

و اگر با روش های بالا موتور حرکت نکرد در واقع مربوط میشه به ال ان بی و سیم . که احتمالا ال ان بی یا سیم رو تعویض کنید مشکل برطرف خواهد شد.