بهترین موتور دیش گردان

بهترین موتور دیش گردان | نصب دیشگردان | قیمت دیش گردان | افست ایکس کروزر

بهترین موتور دیش گردان

بهترین موتور دیش گردان ( موتور افست – دیش چرخشی – برقی ) در برند های موجود در بازار ما می توان به برند هایی اشاره کرد که عموم مردم در ۱۵ سال گذشته از انها استفاده کرده اند و رضایت کامل داشته اند، معمولا موتور دیشگردان های ایتالیایی و کره ای و تایوانی بوده اند که در مدل های کره ای از سرعت و دقت بالایی بر خوردار هستند و مشخصات موتور افست ایتالیایی بیشتر در بخش قدرت موتور، دیش گردان تمرکز کرده اند و طول عمر بیشتری نسبت به موتورهای کره ایی دارند و از سرعت کمتری نسبت به موتور های کره ای و چینی داشته اند. دیشگردان هر روز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد  ( دربلاگ دیگری تفاوت دیش ساده و دیشگردان و مزیت های هر کدام کامل پر داختیم ) و با توجه به پراکندگی ماهواره های مورد استفاده نیاز استفاده از دیش افست یا دیش گردان نیز حس شده است که از دقت بیشتر و کیفیت بالاتری بر خوردار باشد. قیمت دیش گردان نیز در هر برندی متفاوت می باشد، البت باید موتور دیش گردون را درست انتخاب کنید تا بیشترین بهره را ببرید همیشه گرانترین مدل موتور دیش گردان نشانه خوب بودن کالا برای شما نیست. مثلا اگر شما جدیدترین موتور با سرعت بالا تهیه کنید در حالی که در منطقه ای باشید که، باید از موتور قدرتی استفاده کنید در واقع شما بدترین انتخاب را داشته اید. انتخاب دیشگردان را به نصاب دیش گردون بسپرید.  با ما همراه باشید تا در این زمینه شناخت کافی و برای خرید انتخاب درستی داشته باشید ،افست ایکس کروزر در بازار ما محبوترین مدل می باشد.

خرید رسیور اینستاگرام

بهترین موتور دیش گردان چه برند هایی است؟ پرمیوم و پاورتک اصلی و بروکست

دیش گردان ایکس کروزر

 1. موتور افست ایتالیای و تایوانی ( سام ست ، دیسکاوری ،و…. ) به دلیل قیمت بسیار بالا و تولیدات کره با همان کیفیت دیگر وارد نمی شوند.
 2. موتور دیش گردان کره ای ایکس کروزر.
 3. موتور دیش گردان پرمیوم  ( دارای مدل قدرتی و سرعتی می باشد درجه کیفیت آن نیزعالی  است – توجه دارای نمونه کپی در بازار).
 4. موتور پاورتک تایوان ( مدل سرعتی و کیفیت بسیار بالای بدنه و چرخ دنده ها   درجه کیفیت عالی – توجه نمونه برند کپی نیز در بازار وجود دارد )
 5. موتور دیشگردان مدیا استار – هانی استار ، پریمکس معمولا چینی ها همه در یک رده کیفیت قرار دارند – درجه کیفیت متوسط  – توجه از نظر کیفیت همه تولیدات این شرکت ها یک سان نیستند.

خرید رسیور

بهترین موتور افست چینی مدیا استار ، هانی استار کدام اند؟

بهترین دیش افست

دیش افست

در واقع می توان گفت موتور های دیش گردان ( موتور افست ) در بازار به ترتیب قدرت ، و کیفیت ، به همان ترتیبی می باشند که در بالا بیان کردیم. و بهترین موتور دیش گردان چینی کدامند را باید این گونه جواب داد که موتور های دیشگردان چینی موجود در بازار ، که از برند های مختلف می باشند تفاوت چندانی با هم ندارند و حداقل تا کنون ویژگی بهتری نسبت به هم نداشته اند .( البت در موتور جدید هانی استار دقیقا مشابه کره می باشد )  بهترین نوع را از نظر کیفیت و قدرت ، باید در بین موتور های کره ای و اروپایی که بسیار کم در بازار می باشند تعیین کرد . در گذشته موتور های ایتالیای از نظر سخت افزاری و قدرت کورس رقابت را از موتور های کره ای ربوده بودند اما از نظر دقت و سرعت موتور های کره ای بسیار بهتر عمل میکردند . اما جدیدا موتور های کره ای ایکس کروزر هم از نظر دقت و هوشمندی و هم از نظر کیفیت از تمامی موتور های افست در بازار بهتر هستند .

موتور مناسب برای دیش افست سایز ۱۱۰ و ۱۲۰

برای استفاده از دیش ۱۱۰ سانتی متر و ۱۲۰ سانتی متر افست باید از موتور های قدرتی استفاده کرد.و برای دیش های ۱۰۰ و ۹۰ می توان از موتور های سرعتی استفاده کرد . و موتور افست های سرعتی بیشتر طرفدار دارند و دیگر کسی از دیش های بزرگ و موتور های کند قدیمی استفاده نمی کند . گرچه طول عمر بیشتری نسبت به افست های سرعتی دارند. در بازاری که دیگر دیش های ۱۱۰ و بالاتر تولید نمیشوند و کمیاب شده اند پیشنهاد میکنیم از ال ان بی قدرتی استفاده شود که در سیگنال گیری قدرت بالایی دارند.

مطالبی که دیگران نیز پسندیده اند :

راهنمای خرید رسیور مناسب را در این قسمت در ۲ دقیقه مطالعه کنید.

روشی برای تقویت سیگنال ماهواره باید انجام داد را در این قسمت مطالعه کنید.

بهترین قطعه برای دریافت بیشترین فرکانس ها و دریافت فرکانس های ضعیف به این قسمت سر بزنید.

قیمت دیش گردان یا افست ایکس کروزر

قیمت دیشگردان و موتور ( افست کامل به همراه موتورو پایه ها و صفحه و ال ان بی ) برند های اصلی از …… هزار تومان تا …… ( به دلیل نوسان ارز قیمت ها تغیر کرده اند و از سایت قیمت ها حذف شده اند ) در برند های مختلف متفاوت است . و قیمت ها نیز در سر بلایی تندی نیز قرار گرفته اند . که نمی توان قیمت دقیق را بیان کرد اما قیمت ها مختلف است . برند های چینی و غیر معتبر که بگذریم برند های معروفتر که بیشتر استفاده می شوند ، ایکس کروزر ، و موتور پرمییوم و همچنین موتور پاورجک و موتور مدیا استار می باشند و جدیدا موتور هانی استار و موتور پریمکس نیز همانند دیگر برند های چینی از کیفیت یک سانی بر خوردار هستند و قیمت یک سانی نیز دارند اما در این بین قیمت موتور ایکس کروزر و قیمت موتور پرمیوم با ورژن های مختلف از بقیه موتور ها بالاتر هستند که انصافا از کیفیت واقعا بالایی نیز برخوردارند .

افست ایکس کروزر و طول عمر این محصول

قیمت دیشگردان

افست ایکس کروزر را می توان در صورت درست استفاده کردن و سرویس به موقع انرا انجام داد ( روغن و گریس کاری سالی ۱ بار چک شود و آچار کشی شوند نیاز به توضیح ندارد که حتما توسط فردی وارد و اشنا انجام شود زیرا آچار کشی توسط فردی ناوارد انجام شود دقیقا اثر عکس خواهد داشت که در اینده تمام مراحل تست موتور و استفاده صحیح را بیان خواهیم کرد ) می توان چندین سال بدون مشکل استفاده کرد و موتور پرمیوم  و پاورتک و… ( برند های اورجینال ) به راحتی ۶ تا ۱۰ سال دوام و طول عمر مفید دارند که فقط باید از آنها درست استفاده شود و همچنین استفاده اصولی از موتور دیش گردان را که اختصاصی از فروشگاه نصاب ماهواره می باشد در ادامه مطالب به رایگان قرار داده ایم لازم به ذکر است این مطالب حاصل تجربیات علمی و عملی طی ۱۵ سال تجربه تعمیر و نصب می باشد که برای شما جامع و کامل گرد اوری کره ایم.

موقع خرید موتور افست به چه مواردی توجه کنیم؟

زمان خرید موتور دیش گردان باید دقت کنید که موتور برند اصلی باشد. و روی موتور و جای پیچ های موتور جای اچار خوردگی نداشته باشد. زیرا این کالاها تا بدست شما برسد از مسیر زیادی عبور میکند و احتمال خوردن ضربه و اب و … وجود دارد و زمانی که باری خراب باشد و به مشکل بخورد فروشنده انرا تعمیر کرده ( به موتور های برد تعمیری معروفند ) و چون از نظر ظاهری هیچ مشکلی ندارد فروشنده به اسم کالای نو می فروشد.

بهترین موتور دیش گردان کره ای یا تایوانی ؟

افست ایکس کروزر

قیمت موتور دیش گردان

موتور افست ایکس کروزر و پرمیوم و پاورتک و مدل های تایوانی و کره است و بعضی مدل های چینی با توجه به کپی کردن از برند های اصلی کره ای و قیمت مناسب کیفیت متوسط رو به بالایی دارند که با توجه به قیمت پاینتر از برند های مطرح در بازار ما جا افتاده اند .یکی از با کیفیت ترین دقیق ترین موتور های دیش چرخشی موجود در بازار ما کره ای و تایوانی است که در کار کرد ، دقت چرخش و زاویه، سرعت ، و کیفیت در بین موتور های دیش گردان تفاوت قابل چشم گیری داشته است.

جدیدترین موتور دیشگردان

جدیدترین موتور های گردان ساپورت دایسیک ۱٫۲ یا هوشمند یوزالز را دارا می باشند که این هم فرایند نصب ماهواره را با دقت بیشتری را فراهم میکند ، و هم بعد از نصب فرد قادر هست بعد از نصب اولیه بدون حضور نصاب ماهواره های جدیدی که  در اینده روی مدار قرار میگیرند را هم دریافت کند بدون نیاز به  حضور  نصاب  و همچنین دقت بسیار بالای در دریافت ماهواره دارند و تمام مراحل کاملا مهندسی شده انجام شده است و قادر هستند در هم اب و هوایی نیز دوام بیاورند و بدون مشکل قابل استفاده باشند. و هم چنین مانند تولیدات گذشته اختلال در مسیر  رفت و برگشت بر روی یک ماهواره را ندارند و با هر رسیوری نیز کار خواهند کرد و از دقت و سرعت بسیار بالاتری نیز بر خوردار هستند.

تفاوت دیش ساده با دیش گردان را در ۱ دقیقه مطالعه کنید.

نصاب حرفه ای ماهواره غرب تهران  

برای خواندن نحوه افزایش طول عمر موتور دیشگردان در اخر با ما همراه باشید. و ما را به دیگران نیز معرفی کنید و با معرفی ما به دیگران هم برای خود و هم برای فرد جدید تخفیف ویژه دریافت کنید .

قدرت موتور دیشگردان چه مزیتی دارد ؟

موتور دیشگردان دارای ۲ دسته بندی کلی هستند یک مدل بر مبنای سرعت طراحی و تولید میشوند و دسته دیگر بر مبنای قدرت که ویژگی این مدل موتور ها این است که می تواند دیش های بزرگ و سنگین تری را بدون مشکل ساپورت کنند و یا اگر در مناطقی که دارای باد های زیاد و شدید هستند نیز میتوانند از این مدل استفاده کنند تا عمر بالاتری داشته باشد. ( و اگر غیر از این عمل کنید موتور عمر مناسب نخواهد داشت )

نکته :

اگر در مناطقی زندگی میکنید که دارای باد شدید و آب هوای برفی است از موتور های قدرتی برای طول عمر بیشتر استفاده کنید )

درصد هایی که روی موتور زده میشوند نشان دهنده سرعت چرخش نسبت به سری اولیه خود می باشند و در چند دسته بندی که اکنون در حال تولید است قرار میگیرند %۳۳ و % ۴۴% و %۵۰ و  %۵۵ و %۶۶ و ۷۰% این ها مدل های تولیدی می باشند که بیشترین تولیدات شرکت را نیز به خود اختصاص داده اند و از محبوب ترین مدل ها نیز می باشند.

بهترین موتور پرمیوم دیش گردان کدام مدل است ؟

بهترین موتور پرمیوم دیش گردان در مدل های بالا تولید و عرضه می شوند و باید توجه کنید که در چه منطقه ای میخواهید استفاده کنید تمام مدل های تولیدی پرمیوم دارای کیفیت بالایی هستند اما باید توجه کنید در منطقه شما اگر دنبال سرعت چرخش زیاد هستید ۷۰ % را انتخاب کنید بهترین مدل است و اگر دنبال قدرت و دوام و طول عمر بالا هستید ۳۳% ( دیگر تولید نمی شوند )  و ۴۴%  و ۵۰%  قصد دارید صفحه افست سنگین استفاده کنید قطعا باید مدل های قدرتی را انتخاب کنید.

دیش افست خارجی یا دیش تایوانی

دیش گردون یا دیش برقی

دیش افست خارجی یا دیش تایوانی به صورت عمده از اوایل سال  ۱۳۸۰ دیگر وارد کشورنمی شدند و با تولید دیش در داخل ایران دیگر وارد کردن و خرید دیش های خارجی مقرون به صرفه نبود و اکنون نیز بسیار نایاب و کم وارد می شوند. پس ازکمیاب شدن صفحه افست خارجی در هر کجای کشور دیش هایی را تولید می کنند که نیاز به گفتن ندارد که همه ی آنها دارای یک کیفیت نیستند.

 البت با خرید محصولات ماهواره ای از گروه ما بهترین کیفیت به همراه ضمانت کامل با کمترین قیمت تحویل خواهید گرفت.

بسیار مهم :                             توجه                                                                 توجه 

دوستان و همراهان جدیدا دیده شده بعضی از فروشند گان فقط بعضی از آنها دیش های ایکس کروزر معمولی را به قیمت بالاتری به اسم دیش های خارجی و تایوانی و … با قیمت بالاتر به فروش می رسانند . در حالی که این دیش ها تماما در ایران ساخته می شوند ( برند های خاص و کم یاب با سایز ۱۱۰ به بالا منظورمان نیست ) تمامی این دیش ها ساخته کشور خودمان است و تماما با مهندسی معکوس ساخته شده اند و دیش خارجی اصل در ایران نداریم آنهم به چند دلیل

 1. حمل و نقل بسیار سخت ( بزرگی و سنگینی و مشکلات فنی مانند دفورمه شدن در طول مسیر و ..
 2. سود بسیار کم
 3. نداشتن تکنولوژی خاص ( در یک سری برند ها تکنولوژی و از آلیاژ خاصی دیش ها ساخته می شود که بسیار قیمت بالای دارد و کم یاب است و برای وارد کننده صرفه اقتصادی ندارد )
 4. در حالی که تکنولوژی خاص و پیشرفته ای هم ندارد و در ایران به راحتی چندین سال است که تولید می شود .

تمام دیش های موجود ایکس کروزر  در بازار از مدل ۶۹۵ صفحه ایکس کروزر کپی شده اند .

خرید بی واسطه و کیفیت برند اصلی را تجربه کنید .

قیمت موتور دیش گردان پرمیوم و موتور تایوانی 

قیمت موتور دیش گردان افست ( دیشگردان و دیش برقی ) و برند های اصلی  پک کامل ( هم موتور خوب و هم دیش ایکس کروزر ) در بازار از … تومن می باشد. خرید اینترنتی دیش گردان از فروشگاه نصاب ماهواره با قیمت ارزان بدون واسطه و فقط برند اصلی به فروش می رسد . ( جهت استعلام قیمت تماس بگیرید و از تخفیفات ما لذت ببرید ) . و در نظر داشته باشید که قیمت ها متغییر است و این اختلاف به دلیل سال ساخت موتور است که تعیین کننده قیمت در یک برند به حساب می اید . و البت باید بیان کرد که موتور ایکس کروزر تولید کشور کره می باشد که یکی از بهترین های بازار است و از قدیمی ترین و پیشرو در تکنولوژی روز دنیا این شرکت کره ای می باشد که در عرصه ساخت تجهیزات ماهواره ای نو آور بوده است . و محصولات این شرکت در ایران بسیار نایاب است و پرطرفدار است . رسیور های شرکت ایکس کروزر نیز یکی از بهترین های بازار جهانی می باشند . با تولید جدید موتور های هوشمند دیش گردان که مجهز به صفحه نمایش نیز می باشند یکی از زیباترین و با کیفیت ترین تولیدات موتور های افست این شرکت به حساب می آید.

برای سفارش محصولات شرکت ایکس کروزر ، رسیور ایکس کروزر ( اندرویدی و لینوکس و ساده ) ، موتور افست ایکس کروزر با ما تماس بگیرید . و محصول خود را با ضمانت تحویل بگیرید .

قیمت دیش گردان دست دوم

قیمت دیش گردان افست دست دوم

قیمت دیش گردان دست دوم

قیمت دیش گردان دست دوم بسته به اینکه تعمیر شده است یا نه و یا نیاز به تعمیر دارد یا خیر متفاوت است و یک دیش گردان دست دوم کره ای بدون هزینه نصب … تومن تا … تومن متغییر می باشد .

البت دیش گردان های چینی متفرقه قیمت کمتری دارد ولی به هیچ عنوان دست دوم این موتور ها پیش نهاد نمی شود . زیرا موتور های چینی ارزان قیمت عمر کمتری دارند و اگر دست دوم خریداری میکنید حتما قبل خرید از یک نصاب کمک بگیرید که حتما لقی و خوردگی چرخ دنده نداشته باشد و موتور نیز تعمیر نشده باشد .

البت خرید ال ان بی و دیش گردان بدون موتور دست دوم هیچ ایرادی ندارد در صورتی که معیوب و تاب نداشته باشد اما در مورد خرید موتور ان باید وسواس بیشتری به خرج داد تا بعد از یک مدت کوتاه مجبور نباشیم عطایش را به لقایش ببخشید .

نکات مهم استفاده درست از دیشگردان ( افست ) برای طول عمر بیشتر موتور چه باید کرد ؟

در موتوردیشگردان از چرخ دنده های کوچک با جنس پلاستیک سخت استفاده شده است و بسیار دقیق با یک برد که با برق ۱۲ ولت از رسیور به آن میرسد کار میکند،  و زمانی که این چرخ دنده ها خرده شوند و زیاد کار کنند دچار لقی می شوند و دیگر در موقعیت به صورت دقیق قرار نمیگیرد و ما تصاویر درست و با کیفیتی نداریم . برای اینکه موتور بیشتر عمر مفید داشته باشد باید از آن درست اسفاده شود و به نکاتی توجه کرد که در ادامه انها را بیان خواهیم کرد.
 1. در زمانی که باد شدید در حال وزیدن است از موتور استفاده نشود یعنی در زمان وزش شدید باد از تعویض ماهواره بچرهیزیم.
 2. مسیر هایی که برای تماشای تلوزیون انتخاب میکنیم حتما به ترتیب درجه چیده شده باشد ( درجه های مورد استفاده در ایران ۷ غربی ، ۷ شرقی ، ۱۳ شرقی ، ۱۹ شرقی ، ۲۶ شرقی ، ۴۲ شرقی ، ۴۶ شرقی ، ۵۲٫۵ شرقی ، می باشد که می توانید به ترتیبی که ما بیان کردیم قرار دهید.
 3. زمانی که ۲ بار مسیر را تعویض کردیم حتما برای مسیر ۳ حداقل ۵ دقیقه به تاخیر بیندازیم.
 4. حتما ، حتما  زمانی که به مسافرت میرویم و یا حتی شب ها موقع خواب و زمانی که قرار نیست از موتور استفاده شود روی مسیر یاهست قرار دهیم ( روی نقطه صفر در بعضی استانها این مسیر متفاوت است از نصاب خود سوال کنید ) و سپس رسیور را خاموش کنیم.
 5. در زمان که رسیور استفاده نمی شود حداقل به مدت یک روز یا بیشتر رسیور ( علاوه بر اینکه نکته ۴ را رعایت کرده ایم ) را از برق بکشیم تا برق داخل موتور جریان نداشته باشد .
 6. تا جایی که امکان دارد زمان تعویض ماهواره حتما از شبکه ای استفاده کنیم که سیمبل ریت آن افقی باشد horizontal  استفاده کنیم .
 7. از بستن قیچی روی دیش موتور دار و هرچیزی که باعث سنگین تر شدن موتور می شود جلوگیری کرد .
 8. موتور هر یک سال یک بار چک و روغن کاری شود .
 9. دیشگردان را در مکانی نصب کنید که از وزش باد جلوگیری کرد ( اگر پشت آن ، دیوار باشد بهترین حالت است )
 10. از سیم مخصوص ماهواره که درصد مس بیشتری دارد ( بهترین نوع کرمان صادراتی و … ) حتما استفاده شود که علاوه بر سرعت چرخش موتور در درصد سیگنال نیز تاثیر مستقیم دارد .

مورد های ۴ و ۵ و ۱۰ بسیار مهم هستند و که اکثر موتور های دچار مشکل برای رعایت نکردن این موارد بوده اند . این مطالب را در هیچ مقاله و یا کاتالوگی گفته نشده است ولی بنده بعد از ۱۰ سال تعمیر کار قطعات این موارد را دریافته ام و کاملا تجربه کرده ام و لازم دیده ام به شما خواننده فهیم این را بیان کنم .

نصب دیشگردان یا نصب دیش افست

نصب دیشگردان با توجه به نوع نصب بسیار پیچیده تر از نصب دیش ساده است و نیاز به دستگاه های نصب پیشرفته و نصاب حرفه ای ماهواره دارد تا بتواند بهترین نصب را با موتور گردون انجام دهد. در نصب دیش افست به ۲ صورت انجام می شود یک مدل که diseqc یا دایسیک معروف است. و این مدل با آمدن موتور های هوشمند جدید نباید انجام شود زیرا در گذشته موتور ها هوشمند نبوده اند و دقت و کیفیت موتور های امروزی را نداشته اند بهترین متد همان دایسیک محصوب می شد. اما امروزه با توجه به دقت بالای موتورهای موجود و ساپورت رسیور جدید از سیستم usals یوژال دیگر از سیستم DiSEqC دایسیک استفاده کمتری می شود. مگر با توجه به آشنا نبودن نصاب یا مشکل در موتور افست و یا دستگاه رسیور . از این سیستم  نصب دیش گردان مورد استفاده قرار گیرد. البت ایرادات نصب دایسیک نیز را هم بیان خواهیم کرد. و در نصب یوژالز نیاز به نصاب ماهواره حرفه ای می باشد.

معایب نصب دیش گردون سیستم DiSEqC دایسیک یا دایسک

معایب نصب دیشگردان DiSEqC یا دایسیک از دقت بالایی بر خوردار نیست و مانند سیستم  usals یوژال هوشمند نبوده و فرمان پذیر نیست. و مانند ربات دستورات از قبل بهش داده شده را اعمال میکند. و در صورت آمدن ماهواره جدید باید دوباره نصاب می آمد و ماهواره جدید را به موتور و دستگاه معرفی میکرد و دوباره نصب ماهواره را انجام می داد. نصب دیش گردان یوژال در متد جدید بسیار بسیار دقیق تر بوده و دارای کیفیت بالاتر و به روزتر از دایسیک می باشد.

نصب دیش یوزالز سیستم usals تنظیم افست

نصب ماهواره و دیشگردون با یوزالز نیاز به دستگاه نصب ماهواره مدرن و آشنایی کامل نصاب با این روش نصب دارد تا بتواند به درستی نصب را انجام دهد. در نصب ماهواره گردان به روش یوژال usals در نصب ماهواره گردون نصاب ماهواره باید حرفه ای باشد تا بتواند از سیستم جدید و هوشمند بودن موتور ها به درستی استفاده کند. تا بتوان از موتور بیشترین بهره وری را ببرید و به درستی استفاده کنید. در گروه نصاب ماهواره نصب ماهواره های مرکزی و دیش های گردان با جدیدترین متد ها انجام خواهد شد . کافیست با تماس با ما از بهترین تجهیزات ماهواره مدرن و بهترین نصاب ها را برای انجام کار در اختیار داشته باشید. 

آموزش زمانی که موتور دیش گردان حرکت نمی کند و از رسیور دستور نمیگیرد چه باید کرد؟

دیشگردان

زمانیکه موتور افست حرکت نمیکند احتمال اینکه موتور هنگ کرده باشد و با ریست موتور مشکل حل شود هست پس باید آنرا ریست کرد و یکی از مراحل ریست موتور این است که
۲ تا دکمه زیر موتور را که با یک پلاستیک ژله ای پویده شده است باید همزمان هر دو دکمه را به مدت چند ثانیه ( ۲۰ تا ۳۵ ثانیه ) نگه دارید موتور بعد از یک حرکت به غرب و بعد به شرق بر روی ۰ درجه بر میگردد.
اما برای ریست موتور افست می توان از menu رسیور در بخش تنظیمات موتور و سوییچ بروید در آنجا گزینه ای بنام Go To Refrence یا Go To X وجود دارد، اگر منو فارسی باشد نوشته شده ” برو به مرجع ” از این گزینه هم می شود موتور را ریست کرد هدایت کرد به نقطه صفر.
بعد از ریست کردن اگر دیدین هر دو چراغ موتور هم‌ زمان چشمک میزند نشانه سالم بودن موتور است ( اگر اینگونه نبود موتور ایراد دارد و نیاز به تعمیر یا تعویض ).
و اگر با روش های بالا موتور حرکت نکرد در واقع احتمال اینکه مربوط بشه به ال ان بی و سیم هست. که احتمالا ال ان بی یا سیم رو تعویض کنید مشکل برطرف خواهد شد. ولی اگر نصاب حرفه ای را بیارید می تواند با دستگاه خود تست کند و راحت تر مشکل اصلی را برطرف کند.