جستجو
Close this search box.

رفع هنگ رسیور اندرویدی و فول اچ دی| پرش تصویر رسیور

دسترسی سریع به بخش مورد نظر
بهترین رسیور

تمام رسیورهای فول اچ دی جدید و قدیم شاید از ساختار مشابه بهم استفاده میکنند اما قطعا از قطعات مختلف و برندهای مختلف در برد دستگاه استفاده میکنند و تمام مشخصات یک رسیور فول اچ دی شاید روی کاغذ نزدیک به هم یا حتی کاملا یکی باشد اما در برند مختلف برد و لوازم و قطعات داخلی تفاوت خواهند داشت . و یکی از این اختلاف در نوع سی پی یو cpu هسته مرکزی دستگاه ماهواره می باشد که اصلی ترین قسمت نیز همین است زمانی که یک رسیور هنگ می کند برای

رفع هنگ رسیور یا قفل کردن دستگاه ماهواره و عمل نکردن کنترل و حتی زمانی که از روی دستگاه دکمه را فشار می دهید هیچ اتفاقی رخ نمی دهد و حتی رسیور ماهواره در زمان هنگ کردن با ریموت کنترل نیز خاموش نمی شود چکار باید کرد؟

رفع هنگ رسیور

زمانی که رسیور هنگ می کند برای رفع ان که یکی از علت هایش داغ شدن  cpu  است باید دستگاه ماهواره را از برق بکشید و برای چند لحظه ۱ تا ۵ دقیقه خاموش کنید تا رسیور ماهواره و سی پی یو  cpu گیرنده ماهواره خنک شود و بتوانید مجدد استفاده کنید . که این درمان موقت ان محصوب میشود و برای رفع دائمی هنگ کردن و همیشگی ان باید از داغ شدن جلوگیری کنید حالا به هر شکلی .

مراحل حل رفع هنگی رسیور فول اچ دی به شرح زیر است که باید رعایت شوند.

 • یکی از راه کار مناسب رفع هنگی رسیور ماهواره گذاشتن هد سینگ است خنک کننده مخصوص سی پی یو  CPU از جنس الومینیوم که اکثر شرکتها در تولیدات اقتصادی انرا برای ارزانتر درامدن دستگاه از روی برد رسیور خود حذف کرده اند ( که باعث هنگ کردن رسیور ماهواره شده است ) و در اکثر لوازم الکترونیکی یا لوازم کامپیوتری یافت میشود البت تعویض ان نیاز به تخصص دارد فردی ماهر تعمیر کار صوتی تصویری انجام دهد بهتر است.
 • راه کار بعدی و ساده تر جهت رفع هنگی رسیور ماهواره ( اندرویدی و غیر اندروید ایکس کروزر و مدیا استار و استارست ۴k و فورمولر  و… ) گذاشتن فن لپ تاپ است و نیاز به تخصص و کار خاصی ندارد فقط زیر دستگاه ماهواره قرار می دهید و این قطعه که در تمام مغازه لوازم کامپیوتر فروشی یافت میشود.
 • برای رفع هنگ رسیور یا قفل کردن دستگاه قرار دادن آن در مکانی که جریان هوا راحت تر عبور کند و گرمای دستگاه داخل آن نرود و باعث داغتر شدن گیرنده ماهواره نشود ( برای تست این ایراد بعد از روشن کردن رسیور بعد از گذشت ۲ تا ۳ ساعت دست خود را در مان نصب رسیور ببرید و اطراف انرا دست بکشید و دمای خود گیرنده ماهواره را با دست تست کنید متوجه خواهید شد که گرمای دستگاه خارج میشود و جریان هوا مناسب است یا خیر ) اگر دمای اطراف و خود دستگاه گرم بود برای رفع این مشکل راه کاری را انجام دهید .
 • یکی از علتهای هنگی رسیور ماهواره فول اچ دی یا اندرویدی فارغ از نوع فول اچ دی و فورکی و هر برندی که باشد افراد پلاستیک دور گیرنده پوشانده شده توسط شرکت برای جلوگیری از خت و خش قبل خرید توسط مشتری و افراد زمان خرید از ان جدا نمی کنند و مانع از عبور جریان هوا از محفظه ها و یا خارج شدن گرما از قاب فلزی می شوند درواقع پلاستیک چسبیده به قاب مانند عایق عمل میکند و از تماس مستقیم جریان هوا جلوگیری میکند و این خود باعث هنگ و قفل و داغ شدن بیش از حد CPU میشود در حالی که از خرید آن ماه و گاهی سال ها گذشته .( در تولیدات جدید از  پلاستیک دیگر استفاده نمی شود )
 • مهم ترین کار برای جلوگیری از هنگ رسیور اندرویدی و قفل کردن گیرنده ماهواره ( اندرویدی و غیر اندروید ایکس کروزر و مدیا استار و استارست ۴k و فورمولر  و… ) قرار دادن پایه به ارتفاع ۲ سانتی متر از کف گیرنده است، زیرا برد زیر دستگاه قرار دارد و پایه دستگاه برای زیبایی و ارزانتر در امدن برای شرکت قرار داده نمیشود و فقط در مدل حرفه ای دارای پایه های فومی چشبی زیر دستگاه چهار طرف دستگاه قرار داده می شود اما شما با هر چیزی میتوانید زیر دستگاه بگذارید و جریان هوای مناسبی بر خوردار باشد و از هنگ رسیور ماهواره به همین راحتی جلوگیری کنید.
 • متصل کردن به اینترنت نامناسب فارغ از نوع برند گیرنده ماهواره و نوع اینترنت و هم خوانی نداشتن با نسخه نرم افزاری باعث هنگی دستگاه خواهد شد.

مطالب مرتبط  و پر باز دید:

خرید رسیور ماهواره جدید را در ۲ دقیقه بخوانید. 

دیدن شبکه ماهواره بدون دیش روی موبایل و تلویزیون هوشمند و لپ تاپ و اندروید باکس و…  را در ۲ دقیقه بخوانید.

خرید رسیور ماهواره

آموزش رفع هنگی رسیور اندرویدی ، ایکس کروزر ، مدیا استار ، استارست، ایکون ایرون پرو و ارور لانچر

هنگ کردن رسیور فول اچ دی و غیر اندرویدی و اندرویدی هر کدام دارای علت های متعددی هستند و راه حل بر طرف کردن هنگ رسیور نیز بیان کرده ایم فارغ از نوع برند ایکس کروزر و مدیا استار و استارست و پرمیوم و ایکون ایرون و … باید در نظر داشته باشید هر کدام با توجه به نوع محصول اقتصادی و میانی و حرفه ای دارای تفاوت سخت افزاری زیادی هستند و به ترتیب نیز علت هنگی دستگاه و رفع انرا را بیان کره ایم.نسل جدید اندرویدی با اینکه از تکنولوژی بسیار بالایی بهره می برند اما به دلیل استفاده ناردست از ان گاهی اوقات دچار اختلال و هنگی می شوند که اگر بدانیم چطور رفع هنگ رسیور ماهواره ( قفل کردن رسیور ) را انجام دهیم و باید چه کارهایی را انجام ندهیم قطعا بیشتر از این دستگاه جدید لذت خواهیم برد. دلیل کند کار کردن رسیور اندرویدی تمامی برندها مانند ، استارست ۴k  و ایکس کروزر فورکی و ایکون و فورمولر و … چون از یک نوع سیستم عامل استفاده میکنند و ایرادات نرم افزاری در تمام انها مشترک است و مانند پیغام ارور لانچر دررسیورهای اندرویدی در بعضی مواقع شاهد آن هستیم می توانید با رعایت مسائلی که در ادامه بیان شده آنها را بر طرف کنیم. فقط باید در نظر داشته باشید این رسیور اندرویدی برای نصب بازی سنگین ساخته نشده اند و هر چقدر رم و کش گیرنده در گیر باشد مانند دیگر و سایل اندرویدی تبلت و موبایل باعث کندی خواهد شد. تمام مواردی که در ادامه بیان کرده ایم طی چندین سال تجربه بدست امده.

هنگ رسیور

۱۱ نکته خیلی مهم در رفع هنگی رسیور ماهواره اندرویدی و ارور لانچر

 1.  نصب پلاگین ناسازگار یا کانکت کردن چند پلاگین همزمان با هم یکی از علت های اصلی هنگ کردن دستگاه خواهد بود.
 2. فعال بودن گوگل پلی و گوگل سرویس رم گیرنده را درگیر خواهد کرد. ( یکی از دلایل اصلی در هنگ کردن رسیور اندرویدی همین قسمت می باشد و دیگر برنامه ایرانی مانند بازار و مایکت و … با نصب این برنامه فقط هنگی و مصرف اینترنت در پس زمینه  برای گیرنده ماهواره و اندروید باکس تان به ارمغان خواهد اورد.
 3. نصب برنامه زیاد که همیشه فعال و در حال اجرا هستند که باعث اشغال کامل فضای رم خواهد شد. که یکی دیگر از علت هنگ گیرنده اندروید خواهد بود.
 4. مراحل نصب و بروز رسانی برنامه دستگاه به درستی انجام نشده باشد نیز علت هنگی ماهواره اندرویدی میباشد.( همیشه از یک نصاب وارد استفاده کنید تا دچار مشکلات در آینده نشوید )
 5. باگ پکج زیرنویس انلاین که باعث سنگین شدن گیرنده ماهواره خصوصا کانال فورکی می شود و رم رسیور رو درگیر خواهد کرد.
 6. فعال بودن گزینه اتو تایم شیفت و پایین بودن سرعت یو اس بی یا sdcard موقع رکورد یا ذخیره یا پر بودن حافظه یو اس بی. ( قیمت خرید ماهواره بدون دیش حرفه ای اندروید ۴k داخل کانال تلگرام فروشگاه اینترنتی نصاب ماهواره )
 7. خرابی و یا ضعیف بودن باتری کنترل در مواقعی باعث دیر عمل کردن دستگاه خواهد شد که فرد به اشتباه احساس میکند دستگاه عمل کرد ضعیفی دارد.
 8. _خرابی یا افت ولتاژ و امپر ادابتور رسیور که باعث هنگ موتور و رسیور و ارور لانچر می شود.
 9. بعد از بروزرسانی حتما دستگاه از برق کشیده شود برای ۳ تا ۱۰ ثانیه دیگر دچار اختلال و هنگ ناشی از تغیر کدهای جدید نخواهد بود.
 10. در بعضی بروز رسانی هایی که شرکت ارائه میدهد ، برای جلوگیری از هنگ رسیور بعد از انجام درست مراحل نصب پروگرام و انجام مرحله ۹ ریست فکتوری نیز لازم است اختصاصی از فروشگاه نصاب ماهواره.
 11. استفاده از ایتم ۹ و ۱۰ در مدل فول اچ دی و فورکی اندرویدی و غیر اندرویدی الزامی است.
 12. و..

 کیفیت تصویر رسیور و نوع کابل اچ دی ام ای HDMI و تفاوت با  AV سه فیش

در تولیدات جدید گیرنده ماهواره FULL HD فول اچ دی برای بالا بردن کیفیت تصویر کابل اچ دی ام ای تولید شده که از کابل  AV سه قیش دارای کیفیت بالاتری بوده و در واقع ۳ فیش صدای چپ و راست و تصویر تبدیل به یک کابل شده و در مدلهای مختلف نیز تولید شده اند کابل اچ دی ام ای در مدل فورکی و اچ دی و فول اچ دی و کیفیت تصویر متفاوت می باشد در اخرین ورژن کابلها برای تلویزیون ۴K این مدل اچ دی ام ای  HDMI  دارای ورژن ۲ و ۲.۱ می باشد و هر چقدر ورژن کابل بالاتر باشد ۱.۴ و ۲ . ۲.۱ دارای مشخصات متفاوته اما باید از برندهای خوب استفاده کنید اما روی رسیورهای فول اچ دی کابل قرار داد و یک دستگاه فول اچ دی با قیمت ۸۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان است به همراه کابل اچ دی ام ای اما در بازار کابلها از ۴۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که قطعا کیفیت به یک صورت نیست.

کیفیت تصویر کابل اچ دی ام ای

مهم

کابل HDMI  اچ دی ام ای دارای ورژنهای مختلفی هستند و هم چنین ساپورت تلویزیون و رسیور از نسخه پشتیبانی ورژن کابلها متفاوت است. اگر جدیدترین رسیور فول اچ دی را تهیه کرده و کیفیت تصویر تلویزیون با رسیور ندارد ( دچار پرش و پیکسل ریز بودید با رنگ سفید حتما با تعویض کابا اچ دی ام ای HDMI مشکل در ۹۰ % حل خواهد شد )

راه حل سیاه شدن تصویر تلویزیون زمان روشن بودن رسیور ماهواره

کابل اچ دی ام ای با بالا بردن کیفیت تصویر رسیور بسیار کار بردی اند اما اگر نوع نامرغوب یا با ورژن متفاوت تر از چیزی که تلوزیون شما ساپورت میکند تهیه کنید دچار افت ولتاژ خواهید بود در بعضی برندهای تلویزیون و مدل متفاوت اگر از کابل اچ دی ام ای متفاوت استفاده شد دچار اختلال در تصویر در حال پخش خواهید بود ( زمانی که برق یا لوازم اکترونیکی در منزل روشن شود برای چند ثانیه تصویر در حال پخش رسیور قطع و سیاه خواهد شد و باید بدانید هم کابل و رسیور و هم تلویزیون سالم هستند اما نسخه ورژن کابل تصویر با تی وی هم خانی ندارد و با تعویض این کابل HDMI حتی با ارزانترین نوع این ایراد برطرف خواهد شد اختصاصی از سایت نصاب ماهواره ) اکثرا در بعضی مدل تلویزیون جدید سونی و سامسونگ و الجی این مشکل دیده شده که به راحتی با تعویض نوع کابل حل شده اند.

سیاه شدن تصویر رسیور

استفاده درست از کابل اچ دی ام ای hdmi

زمان اتصال کابل اچ دی ام ای و روشن بودن دستگاه و تلویزیون هرگز نه کابل تصویر را متصل کنید نه انرا جدا کنید تا باعث سوختن و اسیب دیدن و اتصالی برد رسیور و اسیب به دستگاه ماهواره نشوید. زمان متصل کردن سیم ماهواره متصل به ال ان بی و تویونر نیز این امر واجب است.

HDMI 1.4 با خود کانال اترنت HDMI یا HEC را به همراه آورد که امکان به اشتراک گذاری اتصال اینترنتی میان دو دستگاه متصل به هم را فراهم می‌سازد.

HDMI 2.0: این استاندارد که به عنوان UHD HDMI هم شناخته می‌شود، به لطف پهنای باند ۱۸ گیگابیت در ثانیه امکان نمایش ویدیوهایی ۴K را با نرخ ۶۰ هرتز فراهم می‌سازد. در زمینه HDR هم عمق رنگ به ۱۰ و ۱۲ بیت افزایش یافته و با پشتیبانی از استاندارد Rec 2020 حدود ۸۰ درصد از طیف‌های مرئی را پوشش می‌دهد.

HDMI 2.0 قادر به پشتیبانی از ۳۲ کانال صوتی با فرکانس ۱۵۳۷ کیلوهرتز است که وضوح صوتی فوق العاده ای را میسر می‌سازد. قابلیت ارسال چهار جریان صوتی همزمان یا دو استریم ویدیویی در آن واحد نیز به شما اجازه می‌دهد مانیتور یا تلویزیون را به دو بخش تقسیم کرده و در هر یک محتوای جداگانه ای را به نمایش درآورید.

HDMI 2.0b: مزیت اصلی این استاندار امکان نمایش پروفایل تصویر HLG است که توسط BBC و NHK ژاپن توسعه یافته و در قالب نسخه پیشرفته تر HDR رنگ‌ها را با کنتراست بالاتر و غنی‌تر به تصویر می‌کشد.

HDMI 2.1: جدیدترین نسخه HDMI که حدود دو سال از معرفی آن می‌گذرد، طی سال جاری راه خود را به برخی از دستگاه صوتی و تصویری باز کرده است. انجمن HDMI Forum) HDMI) که توسعه قابلیت‌ها و استانداردهای درگاه‌های HDMI را بر عهده دارد، در این نسخه دست به تغییرات قابل توجهی زده و در صورت خرید این نوع کابل‌ها تا مدت‌ها از به‌روزرسانی آن بی نیاز خواهید بود.

HDMI 2.1 نه تنها از ویدیوهای ۴K با نرخ فوق العاده ۱۲۰ هرتز و ویدئوهای ۸K با نرخ ۶۰ هرتز پشتیبانی می کند، بلکه از همین حالا برای انتقال داده‌های ویدیویی ۱۰K هم آماده شده است. این نسل به واسطه سازگاری با HDR داینامیک نمایش تصاویر با حداکثر کنتراست و رنگ مشکی واقعی را میسر می‌کند.

 اچ دی ام ای hdmi

نتیجه کلی:

قفل یا هنگ کردن رسیور به چندین علت بر میگردد و هر کدام را توضیح دادیم که باید رعایت کنید تا دستگاه دچار هنگ و قفل نشود و رفع هنگ در مدل اندرویدی با غیر اندرویدی با توجه به علت انها نزدیک به هم هست که اگر از دستگاه درست استفاده شود قطعا دچار مشکل نخواهیم بود.

علت قطع تصویر و سیاه شدن تصویر تلویزیون برای چند لحظه زمان روشن و خاموش کردن وسیله برقی نیز نوع کابل HDMI می تواند باشد و نوع ورژن مورد استفاده و هم خانی نداشتن دستگاه و تی وی که با تعویض آن میتوانید مشکل را حل کنید. دستگاه گیرنده و تلویزیون های جدید از ورژنهای مختلفی استفاده میکنند و مدلهای متفاوتی را پوشش میدهند.

مطالب پر بازدید که دیگران نیز پسندیده اند :

خرید انلاین رسیور حرفه ای فورکی نسل جدید با اخرین تکنولوژی را کامل مشاهده کنید.

Telegram
WhatsApp
Email

دانلود رایگان برنامه های رسیور،  تخفیف ها   تلگرام .