مزیت و معایب دیش گردان | قیمت دیش گردان یا افست ایکس کروزر

دیش گردان

دیش گردان یا دیش افست چیست ؟ مزیت و معایب دیشگردان چیست ؟ قیمت آن چند است ؟ در واقع با زیاد شدن تعداد ماهواره ها و افزایش تعداد فرکانس های قوی و ضعیف و همچنین عواملی که دریافت فرکانس ها را مختل میکرد و همچنین کم بود جا برای نصب دیش های متعدد ( dish ساده برای دریافت هر ماهواره یک ال ان بی و دیش یا قیچی ماهواره مورد نیاز است ) و دریافت تمامی ماهوار های مورد نیاز و بسیار سخت بود که با کوچک ترین تکان به دیش به راحتی از نصب خارج میشد و نیاز به تنظیم مجدد بود، از این رو شرکت های تولید کننده تجهیزات ماهواره ای با طراحی مهندسی و دقیق انقلابی در دریافت ماهواره را به وجود اوردند و این تکنولوژی جدید را تولید کردند، قیمت دیشگردان یا افست با قدرت گیرندگی فرکانس بسیار بالایی که دارد بسیار مقرون بصرفه و با استاندارد های بسیار بالاتری نسبت به تکنولوژی قدیمی ایرانی است. در واقع با این تکنولوژی جدید میتوان فقط با یک ال ان بی و افست تمامی ماهواره ها را از شرقی ترین و غربی ترین نقطه ( حدودا ۱۸۰ درجه امکان گردش دارد ) مکان جغرافی که هستیم را دریافت کنیم و هر ساله نیز این موتور دیش گردان به تکنولوژی آن افزوده میشود و هوشمند تر و دقیق تر از قبل کار میکنند. در زیر نیز نمونه ای ازموتور گردان را ملاحظه میکنید.

موتور دیش گردان

 

مطالب مشابه و پر باز دید :

بهترین موتورگردان ماهواره کدام است؟ و آموزش استفاده درست و اصولی از دیش افست را در ۲ دقیقه بخوانید.

راه کار برای تقویت فرکانس ماهواره چیست ؟ و چطور از شر خت و خش تصاویر خلاص شویم؟

راهنمایی کامل جهت خرید رسیور خوب و چه رسیور هایی را نخریم و چرا؟

راهنمای استفاده از رسیور اندرویدی نسل جدید در ۱ دقیقه مطالعه کنید.

قیمت دیش گردان

 

برتری دیش گردان بر دیش ساده

موتور دیشگردان

در زیر فقط بخشی از برتری دیشگردان بر دیش ساده را بیان خواهیم کرد و باید در نظر داشت که دیش های ساده چون کف پشت بام نصب میشوند به سقف اسیب جدی میزنند و در مکان های مسکونی که ساکنین و تعداد واحد های زیادی دارند استفاده از dish قدیمی را نمی دهند که کاملا قابل درک هست و باید خوب بدانیم که قدرت و کیفیت گیرندگی در نوع افست یا دیشگردان بسیار بالاتر از تولیدات معمولی می باشد، و به دلیل داشتن رنگ معمولی یا نوع ورق بسیار ارزان قیمت و نازک زود تر مستهلک میشوند. دیش های گردان با توجه به استفاده از موتور های هوشمند و دقیق قادر هستند نزدیک به  ۱۸۰ درجه را کامل بچرخد و تعداد ماهواره هایی که در آن مکان قادر به دریاقت باشند را دریافت کنند.

 

برای خرید موتور گردان اصلی اورجینال با تخفیف در این قسمت سر بزنید.

 

قیمت دیش گردان دیش چرخشی 

 • افزایش دریافت تعداد ماهواره ها
 • دریافت بسیار قویترفرکانس 
 • دارای کانون بسیار دقیق تر از دیش ساده
 • دیشگردان دارای رنگ کوره ای و، ورق مقاوم در مقابل باد است.
 • در نمونه افست طراحی بسیار دقیق و مهندسی صورت گرفته (حتی نمونه هایی که داخل ایران به صورت مهندسی معکوس ساخته شده اند ).
 • دارای ۲ کانون در افست ( افست ایکس کروزر یکی از برندهایی بود که وارد بازار ایران شده و با مهندسی معکوس در ایران با همان کیفیت در حال تولید هستند )
 • قدرت نصب بهتر با نوع پیچ رول پلاک به دیوار و یا بست مخصوص که بسته میشود دیگر با تکان خوردن و ضربه خوردن به ان به راحتی از مدار خارج نمی شود ( تنظیم ماهواره بهم نمی خورد )
 • در نوع قدیمی با بودن موانع روبه روی ظرف ماهواره ( ساختمان بلند و درخت و … ) باعث از بین رفتن بیشتر فرکانس ها میشد در حالی که با طراحی مهندسی دریافت فرکانس ها از بالای افست قابل دریافت است و این مشکل را به راحتی حل کرده است.
 • قابل نصب در هر مکانی مانند نصب بر روی دیوار با لوله های عمودی و بالکن و بیرون پنجره و … .
 • اشغال فضای بسیار کمتر از دیش های ساده ( بر روی دیوار ۳*۳ می توان ۶ تا ۹ عدد نصب انجام داد.
 • به دلیل داشتن طراحی دقیق و کانون مناسب می توان فرکانس های بسیار زیادتر و راحت تر از dihsh قدیمی دریافت کرد.
 • یک افست ۹۰ می توان گفت قدرت دریافت امواج در مواقعی از دیش ۱۱۰ نیز بیشتر باشد. ( زمانی که مقابل دیش ساده موانع باشد برای دریافت یک سری فرکانس باید حتما سایز دیش را افزایش داد تا ۱۱۰ تا بتوان فرکانس را دریافت کند در حالی که با دیش قطر ۹۰ دیش گردان می توان به راحتی فرکانس ها را دریافت کرد. )
 • در نوع صفحه قدیمی باید برای دریافت چند ماهواره حتما از چند دیش یا چند ال ان بی استفاده میشد که تماما باعث دفع فرکانس نیز میشود که در طراحی جدید این مشکل از بین رفته است.
 • و…

 

خرید رسیور ماهواره

نکته مهم در رابطه با خرید افست که باید دقت شود

مهم ترین قسمت در خرید افست ( دیشگردان ، موتور برقی ، ) موتور و ال ان بی می باشد زیرا قسمتی که می تواند این سیستم را به گردش در اورد موتور می باشد و در برند های مختلفی نیز در بازار موجود است و اختلاف قیمت های چند صد هزار تومانی باهم دارند و همه این برند ها از یک کیفیت بهره نمی برند و مانند دیگر تولیدات الکترونیکی کیفیت های مختلف دارند.

قیمت دیش گردان یا افست ایکس کروزر

دیش گردان

قیمت دیش گردان یا هزینه نصب افست ایکس کروزر در مدل های متنوع و برند های مختلف کاملا متفاوت هست و هر کدام از موتور های دیش گردان نیز دارای مشخصات و قیمت های متوعی هستند که هر کدام نیز برای مکان های خاصی استفاده میشوند که در پیج جدا نحوه استفاده درست از موتور دیشگردان را توضیح داده ایم تا طول عمر موتور گردان افزایش یابد و عواملی که باعث خرابی دیشگردان می شوند را نیز برسی کردیم با بیشترین بهره را از دیشگردان داشته باشیم. 

 

افست خارجی یا  تایوانی

 

پایه دیش ایکس کروزر دیش افست

دیش افست خارجی یا افست تایوانی به صورت عمده از اوایل سال  ۱۳۸۰ دیگر وارد کشورنمی شدند و با تولید دیش در داخل ایران دیگر وارد کردن و خرید دیش های خارجی مقرون به صرفه نبود و اکنون نیز بسیار نایاب و کم وارد می شوند. پس از نایاب شدن دیش های خارجی در هر کجای کشور دیش هایی را تولید می کنند که نیاز به گفتن ندارد که همه ی آنها دارای یک کیفیت نیستند.

 البت با خرید محصولات ماهواره ای از گروه ما بهترین کیفیت به همراه ضمانت کامل با کمترین قیمت تحویل خواهید گرفت.

 

بسیار مهم :                             توجه                                                                 توجه 

 

دوستان و همراهان جدیدا دیده شده بعضی از فروشند گان فقط بعضی از آنها دیش های ایکس کروزر معمولی را به قیمت بالاتری به اسم دیش های خارجی و تایوانی و … با قیمت بالاتر به فروش می رسانند . در حالی که این دیش ها تماما در ایران ساخته می شوند ( برند های خاص و کم یاب با سایز ۱۱۰ به بالا منظورمان نیست ) تمامی این دیش ها ساخته کشور خودمان است و تماما با مهندسی معکوس ساخته شده اند و دیش خارجی اصل در ایران نداریم آنهم به چند دلیل

 1. حمل و نقل بسیار سخت ( بزرگی و سنگینی و مشکلات فنی مانند دفورمه شدن در طول مسیر و ..
 2. سود بسیار کم
 3. نداشتن تکنولوژی خاص ( در یک سری برند ها تکنولوژی و از آلیاژ خاصی دیش ها ساخته می شود که بسیار قیمت بالای دارد و کم یاب است و برای وارد کننده صرفه اقتصادی ندارد )

در حالی که تکنولوژی بسیار خاص و پیشرفته ای هم ندارد و در ایران به راحتی با مهندسی معکوس چندین سال است که تولید می شود.

تمام دیش های موجود ایکس کروزر  در بازار از مدل ۶۹۵ دیش ایکس کروزر کپی شده اند.

خرید بی واسطه و کیفیت برند اصلی را از فروشگاه انلاین نصاب ماهواره تجربه کنید.

معایب دیشگردان

دیشگردان افست ایکس کروزر

یکی از اولین نکته هایی که در مورد این محصول با محصول قدیمی به چشم می خورد قیمت آن اسن زیرا این محصول از موتور دیش گردان که وارداتی هستند استفاده میکنند و برای خرید آن نیز به دلار و درهم مبلغ ان تعیین می شود و نکته دیگر نصب کمی حرفه ای تر از محصول قبلی می باشد و نیاز به نصاب دیشگردان با لوازم حرفه ای تر و نیاز به تجربه بالاتری دارد تا بتوان آنرا دقیق در مدار ماهواره ها قرار دهرد تا تمام ماهواره های قابل دریافت در محل نصب شده را دریافت کنید. غیر از این عوامل هیچ معایب دیگری وجود ندارد.

 • قیمت نسبتا گرانتر از دیش ساده
 • نیاز به نصاب حرفه ای