جستجو
Close this search box.

آمپلی فایر ماهواره | امپلی لاین | تقویت کننده خطی

امپلی فایر ماهواره برای تقویت فرکانس ماهواره طراحی شده است تا از افت فرکانس و پرش تصویر و قطعی تصاویر جلوگیری کند،جرمن تک یک برند آلمانی منتاژ ترکیه با استاندارد های اروپا.
دسترسی سریع به بخش مورد نظر
تقویت فرکانس ماهواره

آمپلی فایر ماهواره جهت تقویت سیگنال ماهواره ای استفاده می شود ( تقویت سیم آنتن و ماهواره مانند تقویت آنتن موبایل و تقویت فرکانس آنتن زمینی – مانند تقویت کننده ای که در آنتن های برقی وجود دارد جعبه ای که سیم انتن بعد از ورود به ان و تقویت شدن فرکانس از خروجی به تلویزیون متصل می شود عمل میکند با توان بالاتر و نرخ فرکانسی قابل پوشش بالاتر ) و به این

آمپلی فایر ماهواره ، تقویت کننده فرکانس یا تقویت سیگنال ماهواره ای نیز گفته می شود که یک تقویت کننده معروف و با تولیدات با کیفیت را می توان تقویت کننده فرکانس جرمن تکست نامید که برند المانی و در کشور ترکیه منتاژ می شود و از بهترین های بازار محصوب میشود .

تقویت سیم ماهواره قطعه برای کسانی که دارای سیم کشی طولانی و یا در محل هایی هستند که افت سیگنال دارند و قدرت سیگنال خوبی ندارند و تصاویر ماهوار آنها دچار پرش و … است و یا تیونر رسیور انها ضعیف شده است پیشنهاد میکنیم از تقویت لاین و یا تقویت سیگنال ماهواره جرمن تک ست استفاده کنند.

وسیله ای کار امد و بسیار ضروری برای تقویت سیگنال که به هر دلیلی دچار افت شده اند ( بدی اب و هوا و یا متراژ بالا در کابل انتن استفاده شده و یا حتی کیفیت پایین سیم ماهواره و … ) می توان از این قطعه استفاده کنند ، که بر سر مسیر ال ان بی و رسیور قرار میگیرد و تا ۲۰ db سیگنال را تقویت میکند.  در واقع با این وسیله می توان از افت سیگنال خلاص شد. امپلی فایر لاین و یا تقویت کننده خطی فقط برای یک سیم و یک در یافت کننده تنظیم خواهد شد.

چرا از امپلی فایر ماهواره یا تقویت کننده فرکانس استفاده می شود ؟

تقویت سیم آنتن و ماهواره

ممعمولا با استفاده از کابل کواکسیال بر اثر مقاومت سیم یک مقدار از فرکانس ها دچار افت خواهند شد، و یک سری از این فرکانس ها ضعیف و یا نابود می شود قبل از اینکه به دستگاه رسیور یا حتی به دلیل ضعیف شدن به مرور تیونر دستگاه رسیور قادر نخواهد بود یک سری از فرکانس ها را به خوبی دریافت کند یا با خت و خش و پرش تصویر پخش کند و زمانی که از آمپلی فایر فرکانس ماهواره استفاده شود این افت را کاهش می دهد و فرکانس ضعیف را تقویت خواهد کرد و حتی ایراد تیونر دستگاه نیز پوشش میدهد، تقویت فرکانس ماهواره در برند های مختلفی ساخته شده است ولی یکی از برند های مطرح جرمنتک ست gt-20 می باشد.

 • برای تقویت سیگنال در مسیر سیم های بیش از ۱۲ و ۱۵ متر
 • برای از بین بردن پرش و خت و خش تصاویر بر اثر افت سیگنال
 • از بین بردن ایراد تیونر دستگاه رسیور
 • جبران کیفیت بد سیم مورد استفاده
 • و…
خرید رسیور 4k
قیمت کالاها در کانال

آمپلی فایر ماهواره

آمپلی فایر جرمن تک ست gt-20  با تکنولوژی و قطعات آلمانی در کشور ترکیه منتاژ شده است و از نظر کیفیت دارای استاندارد اروپایی می باشد و از کیفیت بسیار بالای ساخته شده است و برای آپارتمان ها و همچنین برای کسانی که از سیم های بلند استفاده می کنند بسیار کار امد است. جهت مشاهده و مشخصات دیگر کالا های فروشگاه نصاب ماهواره و

خرید انلاین رسیور ماهواره اینترنتی و تجهیزات ماهواره ای به این قسمت سر بزنید.

از تقویت فرکانس ماهواره یا تقویت کننده سیگنال ماهواره german-techsat چطور استفاده کنیم؟

تقویت سیم ماهواره

تقویت فرکانس یا تقویت کننده سیگنال ماهواره امواج دریافتی ما توسط دیش و ال ان بی امکان دارد به هر دلیلی دچار افت شود یا خرابی اب و هوا و یا کیفیت بد سیم و یا طولانی بودن سیم ماهواره و یا قطع شدن های سیم ماهواره امکان ضعیف شدن سیگنال و یا از بین رفتن سیگنال در بین راه را دارد و برای همین منظور دستگاهی طراحی شده است که می توان با نصب ان در بین راه رسیور و دیش و رسیور ماهواره می توان فرکانس های ضعیف را دوباره تقویت کرد تا بتواند فرکانس سالم را به رسیور برساند و نمایش تصاویر خط و خش دار جلوگیری کند.
تقویت کننده فرکانس ها با توان های مختلفی تولید می شوند که هر کدام بسته به متراژ سیم و محل استفاده متغیر می باشد. اما برای استفاده از سیم با متراژ ۱۵ متر تا ۷۰  متر یک تقویت کننده ۲۰db  عالی و مناسب می باشد ( سیم بدون قطعی ) و با بیشتر شدن متراژ سیم میتوان از تقویت کننده با دبی بیشتر استفاده کرد.
باید در نظر بگیرد برای ماهواره های گردون که از سیم های طولانی استفاده می کنید حتما از جنس سیم با الیاژ مس استفاده بشه تا افت سیگنال و افت ولتاژ نداشته باشید و همین طور سیگنال خوبی را دریافت کنید و همچنین از طول عمر مفید موتور کم نشود .

استفاده از تقویت لاین به این منظور نیست تا از هر سیم با هر کیفیتی برای ماهواره استفاده کنید هرچه کیفیت سیم بهتر ( از نظر کیفیت الیاژ به کار رفته و مقدار رشته سیم ) باشد قطعا جواب بهتری از آمپلی فایر لاین خواهید گرفت.

آمپی ماهواره چه کسانی باید استفاده کنند؟

کسانی که دیش های زمینی و سویچ استفاده میکنند . حالا چرا ؟ چون در بهترین حالت و بهترین مارک مورد استفاده

 • سوییچ ها دارای افت سیگنال ۳db –  تا ۸db-  هستند که در واقع این چیزی است که روی خود سوئیچ های ماهواره درج می شوند و افت سیگنال خیلی بیشتر است و این در صورتی است که بقیه موارد افت سیگنال را نداشته باشید .
 • برای کسانی که از ماهواره مرکزی استفاده می کنند زیرا زمان نصب برای هر واحد به صورت جدا گانه نصب آمپلی فایر اصلا مقرون به صرفه نیست برای نصاب و نصب کننده تجهیزات ماهواره مرکزی.
 • تمام کسانی که از سیم یک تیکه استفاده نمی کنند.
 • افرادی که از پریز آنتن استفاده میکنند خود پریز دچار افت سیگنال خواهد بود.
 • افرادی که از رسیور های قدیمی تر از  ۲ تا ۳ سال استفاده میکنند زیرا تیونر رسیور ها دچار افت خواهد شد.
 • و….

چگونه میتوان باعث تقویت فرکانس ماهواره شد؟

 1. استفاده از ال ان بی قوی چون سیگنالی باید دریافت شده باشد تا قویتر شود ( مانند ال انبی  اینورتور و پرمیوم ).
 2. استفاده از تقویت لاین یا تقویت کننده سیگنال ماهواره  بسیار ضروری است.
 3. استفاده از کابل کواکسیال مناسب و مخصوص ماهواره کابل کواکسیال که مغزی مس و رشته سیم های بیشتر و دارای فویل باشد ( تا از تخریب فرکانس ها توسط نویز های اضافی در طول مسیر جلوگیری کند ).
 4. استفاده از دیش های نسل جدید افست

نحوه استفاده از آمپلی فایر خطی ( امپلی فایر ماهواره )

استفاده از آمپلی فایرخطی یا آمپلی فایرماهواره تک لاین ( آمپلی فایرها متنوع هستند ) بسیار راحت است به حدی که هر شخصی حتی برای اولین بار نیز این قطعه را ببینید نحوه کار با ان را متوجه می شود چرا که روی این قطعه یک قسمت مخصوص ورودی سیم می باشد و سمت دیگر که خروجی آمپلی فایر یا تقویت کننده فرکانس است را با سیم به رسیور متصل میکنیم. و در نتیجه خواهید دید که با این تقویت کننده سیگنال چطور قدرت بیشتری به سیگنال ها می دهد و از پرش تصویر دیگر خبری نیست.

روش استفاده صحیح آمپلی فایر ماهواره : آموزش استفاده به صورت اختصاصی توسط فروشگاه نصاب ماهواره گرد آوری شده است که درادامه مطالب کامل بیان کرده ایم. سیم ماهواره بعد از خروجی از ال ان بی اگر سویچ دارد بعد از یک متر یا چند مترسیم ماهواره انرا بریده و این قطعه را بر سر مسیر نصب کنید و اگر هم سوئیچ ماهواره ندارد بعد از ال ان بی یک یا ۲ متر ( بسته به طول سیم و نوع سیم این فاصله میتواند بیشتر شود ) فاصله از ال ان بی می توانید این قطعه را ( سیم ماهواره را بریده سمتی که روی تقویت کننده نوشته شده است in باید سیم خروجی ال ان بی به آن بسته شود و قسمتی که روی تقویت کننده نوشته شده است out خروجی سیم ماهواره برای ورودی به گیرنده است که به تیونر رسیور باید بسته می شود. ) بر سر مسیر رسیور و ال ان بی قرار دهید.

مهم:  بسته به نوع سیم و افت فرکانس می توان تقویت کننده را ما با بین ال ان بی و رسیور گذاشت یعنی حتی گاهی اوقان چند متر قبل از رسیور و این باید تست شود در طول مسیر سیم ماهواره کدام قسمت ( چند متر بعد از گرفتن فرکانس ) سیگنال دچار افت می شود و نیاز به تقویت کننده دارد.

 1. in     = ورودی به تقویت کننده سیگنال
 2. out  = خروجی به گیرنده 

استفاده از تقویت کننده سیگنال ماهواره چه زمانی کاربرد دارد ؟

استفاده از تقویت کننده فرکانس ماهواره یا آمپلی فایر ماهواره زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که ما در دریافت فرکانس ماهواره مکلی نداریم اما بعد دریافت به هر دلیلی ضعیف می شود و یا از بین می رود. شاید در گذشته استفاده از این قطعه برای ماهواره لازم نبود زیرا فرکانس ها قویتر بوده اند و یا ساختمان و موانع کمتری فرکانس ها را ضعیف میکرد. اما با امدن شبکه های اچ دی و شبکه های ۴k و زیاد شدن امواملی که باعث ضعیف شدن فرکانس ها می شود ( ساختمان های بلند زیاد شدن ماهواره ها و استفاده از سویچ و قیچی امواج فرکانس های مزاحم و از برنده فرکانس ها ماهواره ای مانند بی سیم ها مخابراتی پلیس و … ) تمام این موارد باعث شده تا استفاده از تقویت فرکانس مورد نیاز باشد. در زیر نیز یک مواردی که نیاز به تقویت فرکانس هست را قرار داده ایم.

 • تقویت کننده فرکانس ماهواره زمانیکه از سوییچر استفاده کرده اید ( اتصال چند ماهواره به سیم اصلی ) .
 • درمواقعی که سیم ماهواره تکه های بهم وصل شده باشد حتی با فیش دو سر مادگی .
 • زمانی که طول سیم از ۱۰ تا ۱۲ متر بیشتر باشد ( بسیار مهم ).
 • وقتی سیم ما از کیفیت مطلوبی بر خوردار نیست .
 • در مواقعی که سیگنال در یافتی ما ضعیف است .
 • هنگامی که از پریز دیواری استفاده میکنیم ( خود پریز باعث افت سیگنال می شود )
 • زمانی که دستگاه ماهواره بعد از چند سال استفاده دچار ضعف در تیونر گیرندگی رسیور می شود که یا باید رسیور تعویض یا تعمیر شود ( که معمولا قطعه مورد نظر یا گیر نمیاد یا گرونتر از تقویت فرکانس خواهد بود )
 • دریافت سیگنال یک سری فرکانس ها در کشور ما و بسته به منطقه جغرافیای که داریم سخت است و بسیار ضعیف هستند و تا زمانی که به بالاترین سطع فرکانس را دریافت نکرده باشید قادر به مشاهده شیکه نخواهید بود در این زمان یا باید دیش بزرگتر استفاده کرد و یا همان فرکانس را که دریافت کرده ایم را تقویت کنیم ( دوری کشورمان از اروپا باعث شده یک سری فرکانس ها را نتوانیم به خوبی در یافت کنیم البت ال ان بی های مخصوصی تولید شده اند که سیگنال گیری بهتری دارند دارند،
 • خرید ال ان بی اینورتور بلک  ولی باز کار آمپلی فایر را نمی کنند)
 • و …

در واقع می توان گفت امپلی فایرلاین یک قطعه ای است بسیار کار بردی و مهم است. ( تازه وارد کشورمان شده است و کار کردی مانند تقویت امواج آنتن موبایل و آنتن مرکزی دارد ) با وارد شدن این وسیله به بازار کشورمان می توان از آن به راحتی استفاده کرد و دیکر شاهد خت و خش وقطعی تصاویر ماهواره ای نباشیم بعد از استفاده  متوجه مفید بودن این قطعه شد.

تقویت فرکانس ماهواره جرمنتک ست gt-20db و قیمت آمپلی فایر لاین خطی 

تقویت فرکانس ماهواره یا تقویت کننده خطی در برند های متفاوت تولید می شوند و دارای قدرت های مختلف هستند تا نسبت به نیاز از انها استفاده کرد. آمپلی فایر لاین جرمن تکست ۲۰db یکی از تولیدات جدید این شرکت می بشد و بسیار قدرتی و مشکل گشاست .

جرمن تکست یک شرکت المانی است که در کشور ترکیه تحت لیسانس المان تولیدات این شرکت را انجام می دهد.

بهترین سیم آنتن ماهواره دارای چه مشخصاتی باید باشد؟

سیم آنتن ماهواره با سیم انتن تلوزیون متفاوت نیست اما از انجایی که سیم آنتن تلویزیون از بی کیفیت ترین سیم ها انتخابمی شود باید برای سیم ماهواره با رشته سیم های با درصد بالایی از مس باشد و مفتولی سیم مغزی نیز قطر مناسبی داشته باشد معمولا بالای یک میلی متر و همچنین به دلیل پارازیت های مخرب نیز حتما سیم مورد استفاده دارای شیلد المینیوم می باشد سیم آنتن بهترین نوع rg6  است. اما در کشور ما با هر جنسی تولید می شود المینیوم و المینیوم با روکش مس و مس وار. زمان انتخاب سیم باید به تعداد ومقدار رشته های سیم و قطر سیم مغزی توجه کنید.

توجه نتیجه گیری کار کرد تقویت سیگنال :

این وسیله برای تقویت فرکانس هایی که دچار افت شده اند مورد استفاده قرار می گیرد و با قدرت ۲۰ db  از بالاترین نوع موجود می باشد و تا سیم به متراژ ۷۰ سانتی متر  نیز کار خواهد کرد  و برای متراژ بیشتر یاید از ۲ عدد امپلی فایر استفاده شود و در سری جدید تولید شده قادر خواهد بود تا افت فرکانس های آنتن های دیجیتال را نیز تقویت کند و برای دیش های زمینی ( دیش های ساده ، دیش ایرانی و دیش های افست و موتور دار و مرکزی مورد استفاده قرار میگیرد ) و باید در نظر داشته باشید باید فرکانسی را بالا دیافت کنید و بعد این وسیله کار بردی مورد استفاده قرار میگیرد و اگر

 • شما فرکانسی را که دیش دریافت نکرده باشد با این وسیله هم نمی توانید انرا دریافت کنید. یعنی این که اگر شما از این وسیله هم استفاده کنید و تشریف ببرید دیشتون رو ۵ درجه به چپ و یا راست تغیر دهید جایی را دریافت نخواهید کرد حتی اگر از هر وسیله دیگه ای استفاده کرده باشید. ( برای تقویت فرکانس دریافتی توسط دیش باید دیش افست و یا ال ان بی قوی مانند اینورتو استفاده کنید. )
 • این وسیله هیچ ارتباطی به پارازیت ندارد که انرا کم یا زیاد کند. ( یک فرکانس یا فرکانس ها قبل از دریافت توسط دیش دچار اسیب می شود. )
 • استفاده از این وسیله درصد دریافت فرکانس شما را بالاتر نمی برد زیرا کار این قطعه برای تقویت و جلوگیری از افت آن است و درصدی که روی رسیور مشاهده می کنید برای دقت نصب دیش و قرار گرفن دقیق lnb و قدرت فرکانس دریافتی توسط دیش است.
 • آمپلی فایر ماهواره یا تقویت کننده سیگنال فرکانس هایی که دچار افت شده اند را تقویت خواهد کرد و پرش تصویر و افت سیگنال را که دلایل زیادی دارد را از بین می برد.
 • این قطعه برای تمام رسیور ها و دیش ها قابل استفاده است.
Telegram
WhatsApp
Email
مشاوره و خرید سریع

دانلود رایگان برنامه های رسیور،  تخفیف ها   تلگرام .