جستجو
Close this search box.

ماهواره مرکزی چیست | هزینه نصب ماهواره مرکزی | نحوه تنظیم رسیور

دسترسی سریع به بخش مورد نظر
نصاب ماهواره
ماهواره مرکزی چیست؟ یا نصب آنتن مرکزی ماهواره ( دیش مرکزی ) چیست ؟ هزینه نصب ماهواره مرکزی چقدر است؟ در ادامه به تمام سوالات پاسخ خواهیم داد.
  • در واقع ماهواره ای یا آنتن ی که در مکان هایی نصب می شود برای استفاده بیش از یک واحد را ماهواره مرکزی گویند.
  • در تعریفی کامل تر و ساده تر باید گفت به تمام تجهیزات و سیستمی که در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی و یا اداری و تجاری بجای اینکه هر واحد برای خود دیش جدا گانه ای نصب کنند.
نصب یک یا چند دیش به صورت مرکزی با قابلیتی که می بتواند تمام واحد ها ی ساختمان ، اداری و … را ساپورت کند گفته میشود. با ساختن آپارتمان ها، برج ها، متراکم  شدن واحد ها و آپارتمان نشینی و استفاده هر واحد از سیستم ماهواره در ساختمان ها نیاز به نصب دیش مرکزی احساس شد و این سیستم مرکزی در آپارتمان هایی بیش از ۲ واحد قابل اجرایی شدن هستند. آنتن مرکزی و یا آنتن مرکزی ماهواره  دقیقا برای استفاده ساکنین آپارتمانها ، مجتمع ها ، ادارات ، پیش بینی شد و برای اینکه در پشت بام و یا بالکن هر واحد دیش به صورت جداگانه نصب نشود و چهره زشتی به ساختمان ندهد ، و هزینه نصب دیش ماهواره  را بتوان پایین تر آورد ، در آپارتمان ها مجبور به نصب ماهواره مرکزی هستند . در زیر ملاک هزینه نصب ماهواره مرکزی یا قیمت نصب دیش مرکزی را بیان میکنیم.

نصاب ماهواره مرکزی باید تجربه کافی در زمینه برق و نصب آنتن و تعمیر آنتن مرکزی و ماهواره مرکزی داشته باشد تا بتواند نصب ماهواره مرکزی را به خوبی و بدون مشکل انجام دهد . و به غیر از تجربه کافی نیاز به تجهیزات نصب ماهواره مرکزی و تعمیر ماهواره مرکزی می باشد تا بتوان بدون ایراد و مشکل در آینده بتوان از سیستم ماهواره مرکزی و آنتن مرکزی استفاده کرد. نصاب ماهواره مرکزی در گروه نصاب ماهواره با پشتوانه از تجربه و لوازم مدرن در اجرا سیستم مرکزی در تهران و کرج مشغول فعالیت در تمامی زمینه ها می باشند و تمامی مراحل کار و قطعات مورد نیاز آنتن مرکزی و ماهواره مرکزی نیز دارای گارانتی می باشند . و تمامی تجهیزات از بهترین برند های معروف در این حوضه می باشد و با فروش انلاین و بدون واسطه به سرتاسر ایران با کمترین قیمت به همراه گارانتی کالا در خدمت مشتریان می باشیم.

نصب واجرا سیستم ماهواره مرکزی و آنتن مرکزی در هتل ها ، ادارجات ، مجتمع ها و … با سیستم جدید و مدرن سیستم آنتن مرکزی و ماهواره مرکزی هتلینگ بدون نیاز به رسیور و بدون محدودیت استفاده کننده ها با این سیستم جدید فراهم آمده است .

نصاب آنتن مرکزی و تعمیر کار آنتن مرکزی و یا  تعمیر دیش مرکزی با دانستن اصول نصب ماهواره مرکزی و اشنا بودن به سیستم و لوازم ماهواره مرکزی در تهران با کمترین زمان در خدمت همشهریان در تهران و کرج می باشد.

هزینه نصب ماهواره مرکزی ماهواره با گارانتی

مهم :

هزینه نصب دیش مرکزی یا ماهواره مرکزی بسیار باید دقت شود را در زیر آورده ایم :

  1. تعداد طبقات ساختمان
  2. اپارتمان دارای چه تعداد واحد می باشد
  3. نوع سیم مورد استفاده ( ما در بازار چندین نوع سیم آنتن داریم که هر کدام با یک قیمت به فروش می رسد
  4. نوع و مارک مولتی سوئیچ استفاده شده ( دارای چه مدت ضمانت است و از چه برندی استفاده شده است )
  5. خدمات بعد از طراحی و اجرا به چه صورت است ؟ پاسخ گویی به مشتری انجام می شود به صورت تلفنی و در صورت لزوم اعزام پرسنل جهت رفع مشکلات و …
  6. پاسخ گویی به مشتری درایام تعطیل

نصب ماهواره مرکزی با گارانتی ۵ ساله و ۳ ساله و ۲ ساله

نصب دیش مرکزی و یا آنتن مرکزی ماهواره با گارانتی  ۵ ساله قطعه اصلی سیستم مرکزی یعنی مولتی سوئیچ انجام می شود ( گارانتی های کالا از ۵ سال و ۳ سال و ۲ سال و یک سال گارانتی متغیر است. ) و این را باید این را بیان کرد که قیمت را نوع برند مورد استفاده تغییر می دهد نه مقدار گارانتی محصول باید در نظر داشت برندی مانند جرمنتک ست هم که دارای ۳ سال گارانتی می باشد از نظر قیمت و کیفیت از یوروتک که محصول خود را با تبلیغ ۵ سال گارانتی روانه بازار کرده است بالاتر بوده و از نظر تکنولوژی قطعه از دیگر برند های موجود در بازار ما کاملا در رتبه بالاتر و مورد اطمینان بیشتر نصاب ها و مشتریان است. نصب آنتن مرکزی ماهواره توسط گروه نصابان ماهواره تماما دارای گارانتی محصول می باشد و با خیال آسوده می توان کار خود را به تکنسین های دوره دیده و با تجربه بسپارید. برند یوروتک که کمترین قیمت را در بین دیگر برند های تولید شده در بازار را دارد را گرانتر نخرید فقط با تبلیغ ۵ سال گارانتی.

ملاک انتخاب نوع ماهواره مرکزی باید چه باشد ؟ آیا گارانتی محصول برای انتخاب نوع ماهواره مرکزی کفایت می کند ؟

البت باید توجه کرد که کل ملاک ما نباید گارانتی باشد اول کیفیت و بعد گارانتی محصول باید باشد.مثال یکی از برند های ترکیه ای یوروتک کالای خود را ۵ سال گارانتی میکند اما از نظر کیفیت و برد کلا چینی می باشد پس نباید ملاک گارانتی به مدت ۵ سال باشد زیرا این تولیدات جدید شرکت های ترکیه ای می باشند و از نظر کیفیت قطعه و نویز در متراژ سیم و افت کیفیت سیگنال را باید ملاک انتخاب قرار داد تا اگر در آینده بعد از فروش کالا شانه از زیر بار مسعولیت خالی نکند و واقعا ۵ سال گارانتی را به هر نحوی که خود شرکت قرار کرده است ( ۲ سال تعویض و ۳ سال تعمیر را انجام دهد ) هنوز اصلا معلوم نیست که در آینده سیاست شرکت ترکیه ای به چه صورت خواهد بود . برای همین به مشتریان کالایی را معرفی میکنیم که از نظر کیفیت و ساخت قطعه و افت سیگنال از برند یویوتک بالاتر باشد و به حتما نیز دارای گارانتی باشد چه ۲ سال و چه ۵ سال و نباید به مدت زمان گارانتی ملاک انتخاب برند در تجهیزات مورد استفاده باشد .

تعمیر ماهواره مرکزی

تعمیر ماهواره مرکزی در کشور به علت محدودیت هایی که داریم و نبود اطلاعات و دانش کافی در این زمینه کار سخت و مشکلی است که باید توسط افراد با تجربه و دارای لوازم مخصوص ماهواره مرکزی انجام شود . و در گروه Satellite installer  توسط تیم قوی و با تجربه  انجام می شود که همکاران در خارج از کشور دوره های نصب ماهواره را گذرانده اند و در سفارت ها نیز مشغول فعالیت بوده اند .  تعمیرات آنتن مرکزی و یا تعمیر آنتن مرکزی ماهواره ( دیش مرکزی ) دارای گارانتی نیز می باشد . ( در صورت تعمیر اساسی )

نحوه تنظیم رسیور برای دیش مرکزی

نحوه تنظیم رسیور برای دیش مرکزی در هر مدل از رسیور ها به صوت مختلف است اول باید بدانید کدام ماهواره ها را نصب دارید و بعد با دستگاه تست ( سیگنال یاب ) به سیم ماهواره متصل کرد و کانال یابی انجام شود و یا از فردی که فردی با تجربه است میتوان کمک گرفت زمانی که متوجه شدیم چه جهت هایی در دیش مرکزی نصب شده است رسیور را به سیمی که از بالا به واحد کشیده شده است متصل کنید و توسط رسیور کانال یابی میکنیم و تمام .

تنظیم رسیور استارست

تنظیم رسیور استارست در مدل های قدیمی و مدل های جدید تفاوت زیادی ندارد فقط در مدل های جدید تم این رسیور ماهواره ها  کمی متفاوت شده اند و برای تنظیم باید به قسمت چرخدنده ها ( تنظیمات دستگاه )  رفت و

روی تنظیم آنتن اوکی کرد و تنظیمات آنتن و یا تظیمات جا به جایی کانال و …. را به راحتی انجام داد .

باز کردن کد شبکه سه و  ، ورزش در دستگاه رسیور استارست

در رسیور استارست باید روی شبکه مورد نظر که کد شده است رفت و برای چهار بار ۰۰۰۰ را سری زد جدول کد دهی باز خواهد شد و در مدل های جدیدتر باید روی شبکه مورد نظر ورزش یا سه  و… رفت و دکمه سبز رنگ را زد و سه بار ۱۱۱ را زد و جدول کد هی رسیور استارست باز خواهد شد

تنظیم رسیور مدیا استار برای دیش مرکزی

در رسیور مدیا استار باید هر چند وقت یک بار رسیور را با نرم افزار های منتشر شده شرکت به روز رسانی کرد ( اگر مشکلی در سیستم رسیور ملاحظه نمی شود نیاز به به روز رسانی به صورت اجباری نیست اما اگر به روز رسانی شوند یک سری فرکانس های جدید و یا ماهواره های جدید در رسیور به روز خواهند شد و در بعضی موارد کیفیت تصویر نیز و تم دستگاه تغییر و جذابتر می شود ) و تا شبکه های قفل و فرکانس های این رسیور ها آپ دیت شوند . تنظیم دیش برای انواع رسیور به یک صورت می باشد اما برای تعریف کردن داخل رسیور های مختلف باید در قسمت نصب آنتن وارد شویم و نوع سوئیچ و نوع ماهواره های که در نصب شده است را به رسیور اعلام کنیم و بعد گذینه سرچ را بزنیم تا شبکه های موجود در ماهواره تعیین شده و نصب شده برای ما به نمایش در بیایند.

تنظیم رسیور برای دیش گردان

تنظیم رسیور برای دیش گردان باید در نظر داشت که دیش گردان به چه صورت نصب شده است ؟ زیرا در موتور های گردان نحوه نصب و تنظیم بسیار پیچیده تر از نوع دیش ساده می باشد . در این نوع دیش ها باید دقت کرد که طول و عرض جغرافیایی را درست وارد دستگاه کنیم و این اعداد نباید اشتباه وارد شوند و طول و عرض جغرافیایی هر شهر با شهر دیگر متفاوت است و در هر شهر مختصات خود شهر را وارد رسیور میکنیم تا بتواند موتور به صورت دقیق جهت یابی کند .

برای تنظیم رسیور برای دیش های گردان و موتور دار باید از نصاب وارد کمک بگیرید زیرا در نصب دیش گردان به شیوه های متنوعی انجام می شود ، که ۲ مدل بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و باید یک نصاب حرفه ای که دارای تجهیزات نصب است کمک بگیرید تا متوجه شود به صورت دایسیک نصب شده است یا یوژال و اطلاعات را به دستگاه رسیور به صورت دقیق بدهد تا موتور به صورت کامل کار کند . جهت استعلام قیمت نصب دیش مرکزی با ما در تماس باشید .

تنظیم دیش و آموزش نصب ماهواره

تنظیم دیش و آموزش نصب ماهواره باید با دستگاه و به صورت عملی انجام شود. اما اگر در مکانی که هستید دسترسی به هیچ یک از تجهیزات را ندارید می توانید با استفاده از یک دیش از قبل نصب شده نیز ماهواره خود را نصب کنید فقط در این آموزش شما باید فرکاسی را که نیاز به نصب دارید را بدانید و در دستگاه خود همان فرکانس که شامل شبکه مورد نظر شماست را در رسیور آورده و سیم ماهواره را به ان متصل میکنید و خودتان نیز مشغول سیگنال یابی با دیش می شوید . شما باید قبل انجام کار کاملا با صبر و حوصله زیاد مشغول به کار شوید.

آموزش نصب ماهواره نیاز به تجربه و کار عملی فراوان دارد و نباید در کار عجله داشته باشید . تنظیم دیش های ساده بدون قیچی را اول امتحان کنید و زمانی که موفق به انجام شدید در مرحله بعد به سراغ نصب و تنظیم ماهواره با قیچی میروید . در زیر نصب یک سری ماهواره های مورد استفاده در ایران را برای دیش های ساده بیان خواهیم کرد . تا علاقه مندان به نصب ماهواره بتوانند مشکلات تنظیم ماهواره خود را خودشان بر طرف کنند. اما نصب ماهواره گردان افست نیاز مبرم به دستگاه دارید تا بتوانید به صورت دقیق و صحیح دیش را در مدار قرار دهید ( تنظیم تمام جهت های ماهوار را در مدار قرار گرفتن دیش گویند )

اما در گروه نصاب ماهواره نصب ماهواره به صورت عملی و کتبی در تمامی مدل ها آموزش داده خواهد شد – اموزش نصب دیش گردان – اموزش نصب ماهواره سیستم مرکزی – تعمیر دیش مرکزی – آموزش نصب آنتن مرکزی و آموزش نصب دوربین مداربسته ( انتقال تصویر دوربین مداربسته و تمامی موارد و انواع دوربین مداربسته موجود در بازار و.. ) در مدل های مختلف دی وی ار و نصب دزدگیر اماکن _ به صورت تخصصی و خصوصی و عمومی در کلاس های اموزشی در اول هر ماه برگذار خواهد شد .

در کلاس های آموزش نصب آنتن مرکزی و … دوربین مداربسته اموزش کار با تجهیزات و مدرن روز نیز به صورت کامل نیز ارائه میگردد.

Telegram
WhatsApp
Email

دانلود رایگان برنامه های رسیور،  تخفیف ها   تلگرام .