خرید رسیور

فرکانس شبکه استانی

نصب آنتن مرکزی | ماهواره مرکزی | آنتن ماهواره | دیش ماهواره

نصب آنتن مرکزی | ماهواره مرکزی | آنتن ماهواره | دیش ماهواره

نصب آنتن مرکزی

نصب آنتن مرکزی چیست ؟ وچه فرقی با ماهواره مرکزی دارد ؟ و سیستم مرکزی به چه سستمی ، گفته میشود ؟ آنتن مرکزی از چه سالی وارد ایران شد ؟ و قیمت نصب آنتن مرکزی چقدراست ؟ قیمت ماهواره مرکزی چگونه محاسبه می شود ؟ و قیمت نصب آنتن ماهواره چه فرقی با سیستم مرکزی دارد ؟ در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد .

قیمت آنتن مرکزی

قیمت آنتن مرکزی با توجه به یک سری شرایط ساخت ساختمان اداری ، آپارتمان مسکونی ، و مجتمع و… قیمت گذاری می شود . و در هر استان این قیمت گذاری متفاوت می باشد ( البت به دلیل گرانی یک سری محصولاتی که داخل ایران تولید نمی شود و به ناچار به صورت قاچاق وارد می شود در هر استانی قیمت ها متفاوت هستند البت بسیار کم و متغیر ) و بعضی از المان های که برای تعیین قیمت نصب سیستم مرکزی استفاده می شود به این صورت است. البت برای نصب آنتن ماهواره مرکزی شرایط قیمت گذاری نیز تقریبا همین است .

  1. تعداد طبقات
  2. تعداد واحد ها
  3. تعداد پریز های آنتن در هر واحد
  4. نوع متریال به کار برده شده ( مهمترین قسمت نیز همین می باشد و اختلافی بین ۵۰۰.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰۰ تومان دارد البت در واحد های ۱۲ تایی در واحد های بالای ۱۲ واحد نیز اختلاف قیمت بیشتر خواهد شد )

مثال: قیمت طراحی و اجراع سیستم مرکزی در اپارتمانی با تعداد ۵ طبقه و ۲ واحد درهر طبقه و به مجموع ۱۰ واحد قیمت تمام شده با یک مدل متریال مورد استفاده.

هزینه نصب آنتن مرکزی برای ۱۰ واحد = قیمت هر واحد ۱۰۰.۰۰۰ تومان می شود و با یک برند دیگر که فقط نوع سیم آنتن را تغییر می دهد

هزینه نصب آنتن مرکزی برای ۱۰ واحد = ۲۶۵.۰۰۰ ( فقط با تغییر برند و نوع سیم به کار برده شده اختلاف این چنینی دارد )

برای نصب آنتن مرکزی به چه مواردی باید توجه کرد تا به مشکل نخوریم ؟

برای نصب آنتن مرکزی به چه مواردی باید توجه کرد تا در آینده به مشکل بر نخوریم و سیستم آنتن مرکزی نصب شده بلای جان افراد ساکن و مدیر ساختمان نشود .

  1. از طراح واجرا کننده سیستم آنتن مرکزی در خواست کنیم به ما نقشه سیم کشی را بدهد
  2. مکان های نصب سیستم مرکزی را نشانمان بدهد ( با نقشه هم خوانی داشته باشد )
  3. گارانتی تجهیزات مورد استفاده شده را تحویل بگیرید ( تا در خوانی که به مشکل بر میخورید و به پیمانکار دسترسی نداشتید بتوان از گارانتی کالاها استفاده کرد )

چه زمانی آنتن مرکزی بلای جانمان می شود

از آنجا که نصب آنتن مرکزی نیاز به داشتن تجربه کافی و یک کار مهندسی می باشد باید از تکنسین حرفه ای برای تعمیر آنتن مرکزی استفاده کنید تا ازهزینه های اضافی اجتناب کنید . زمانی که سیستم مرکزی نصب شده را به غیر حرفه ای برای تعمیر می سپاریم . شاید شرکت های نصب آنتن مرکزی برای تعمیر زمان انتظار بیشتری بدهند و یا حتی مبلغ بیشتری در خواست کنند اما تمام قطعات استفاده شده و تعمیر سیستم با گارانتی خواهد بود و در صورت دچار نقص به شود و اشکالی رخ دهد پاسخ گو خواهند بود .

آنتن ماهواره و یا دیش ماهواره با گسترش تکنولوژی به وجود امد و از مزایای زیادی برخوردار است اما در کشور ما سیستم ماهواره مرکزی و دیش مرکزی مشکلات قانوی دارد. و از سال ۱۳۶۱ ( ولی در روز نامه همشهری تاریخ ۱۳۶۳ نیز بیان کرده است ولی باز تاریخ دقیق معلوم نیست و نمی توان با قاطعیت بیان کرد ولی قدیمی های بازار تاریخ ۱۳۶۱ را بیان کرده اند ) که برای اولین بار در خیابان جمهوری تهران در ایران دیش ماهواره دیده شد و از سال ۱۳۷۳ نیز استفاده از ماهواره ممنوع شد و کماکان نیز منع قانونی دارد . در حالی که تکنولوژی ها به دلایل برتری به نسل گذشته خود به وجود می اید و همواره بخاطر راحتی کار و مقرون بصرفه بودن از لحاظ اقتصادی مورد پسند قرار میگیرد . و اگر تکنولوژی بدی باشد باید برای استفاده از آن برنامه ریزی کرد و یا بستری را فراهم کرد تا نیاز به استفاده از آنتن ماهواره نباشد . و نمی شود چشمانمان را بر روی حقایق ببندیم و درست بودن و محبوب بودن چیزی را نا دیده بگیریم و منعش کنیم .

و باید این را نیز اضافه کرد زمانی دیش ماهواره در ایران مورد استفاده قرار گرفت و هر روز استفاده از آن نیز بیشتر می شد که داشتن ویدیو ، غیر قانوی بود و داشتن آن در منزل یک جرم محسوب میشد. ( حتی برای دیدن فیلم عروسی و جشن تولد فیلم و ویدیو را اگر بیرون منزل از دستمان میگرفتن شب را باید در بازداشت گاه به سر میبردی ) و استفاده از دستگاه ویدیو نیز سخت بود . و از آن طرف کل شبکه های تلوزیونی صدا و سیما ما فقط ۲ شبکه تلوزیونی بود.  آن هم از بعد از ظهر به فعالیت می پرداختند . ( از ساعت ۴ بعد ظهر ) تا آخر شب ( ۱۲ شب ) و دیگر تعطل تا روز دیگر با چنین سیستمی هیچ وقت نمی شد جلوی این تکنولوژی نو ظهور را گرفت . سیستمی که کلا بدون تعطلیل برای جلب توجه مخاطب خود از هر نوع قشری که باشد در حال تولید و ساخت برنامه است . 

 

 

باید به این نکته توجه کرد که تکنولوژی در حال پیشرفت است و مانند رودخانه ای عظیم در جریان است . و قرار باشد به هر نحوی آنرا نادیده بگیریم و یا کوچک بشمریم و در مقابلش مقاومت از خود نشان دهیم به راحتی ما را با خود خواهد برد مگر بستری فراهم شود و اشتباه بودن تکنولوژی اثبات شود و مضراتش بیشتر از منفعتش باشد قطعا دوام نخواهد داشت و خود از بین می رود . اما تکنولوژی همواره در حال بهتر شدن زندگی انسانها در حال گسترش است . تکنولوژی در هر قسمتی از زندگی ما انسانها تاثیر میگذارد از ساخت داروها و روش درمانی ما انسانها و ……

آنتن ماهواره نیز جزع همین تکنولوژی در حال پیشرفت محصوب می شود . که تاثیرات زیادی بر روی زندگی گذاشته است . اگر در  کشورمان مستندات خوب ، سریال های غیر تکراری و پخش مستقیم ورزشی ها را به نحوه احسنت پوشش دهیم هیچ وقت ماهواره در هیچ خانه ای جایی نخواهد داشت .

زیر ساخت های ما برای مقابله با این تکنولوژی ساخته نشده و قادر به مقابله و مقاومت با غیر قانونی دانستن استفاده از این تکنولوژی نیست و نخواهد بود . حال با وردش را کشور جرم اعلام کنیم یا نه مشکل حل نخواهد شد . 

هیچ وقت با بستن چشم هایمان نمی تموانیم بگوییم مشکلی نیست ما بجای آموزش درست استفاده از ماهواره انرا ممنوع اعلام کردیم و تمام قد انرا نفی می کنیم در حالی که اگر به فرزندامان و خانواده ها درست استفاده از آنرا اموزش میدادیم ، حال خیلی از مشکلات جامعه را گردن این تکنولوژی نمی انداختیم .

 

3 دیدگاه برای “نصب آنتن مرکزی | ماهواره مرکزی | آنتن ماهواره | دیش ماهواره”

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.